Search
Close this search box.

Що таке засувка і де її застосовують

задвижка под электроприводЗасувка – один з найпростіших видів трубопровідної арматури, при цьому вона є найбільш поширеним механізмом. Вона може виконувати роль запірної і регулюючої арматури в трубопровідних системах різного призначення. Змінюючи перетин труби, пристрій контролює кількість потоку робочого середовища. Засувка працює в режимі «відкрито» або «закрито», також її застосовують як регулюючу арматуру.

Механізм повсюдно використовують в житлово-комунальному господарстві, на водопроводах і газопроводах, в хімічній, металургійній і нафтовій промисловості.

Засувка буває наступних видів:
• Клинова;
• Паралельна

За типом з’єднання розрізняють:
• під фланцеве з’єднання;
• з муфтовим з’єднанням;
• під зварювання.

Завод «Адмірал» виробляє даний тип арматури зі сталі, нержавіючої сталі. За способом роботи, обладнання буває з ручним керуванням, пневмоприводом або засувкою під електропривод. Останній варіант – це оптимальне рішення для трубопроводів великого діаметру.

Технічні характеристики засувки під електропривод

задвижка клиновая с электроприводомТака засувка здатна повністю або частково перекривати потік в робочому середовищі в системі опалення, водопостачання, на трубопроводах хімічної, нафтової та металургійної промисловості. Особливо вона отримала популярність в останніх трьох галузях, завдяки електроприводу і можливості керувати нею віддалено. Їх використовують на заводах або місцях, куди важко дістатися людині (або взагалі небажано перебувати), на ділянках, які необхідно автоматизувати.

За допомогою засувки під електропривод можна плавно перекривати потік робочого середовища, і тим самим уникнути аварії внаслідок гідравлічного удару.

В цілому, конструкція мало чим відрізняється від звичайної засувки, крім наявності електроприводу. Його можна вибрати по максимальному крутному моменту, типу підключення і потужності.

Слід врахувати, що є певні обмеження щодо використання запірної арматури такого виду – її не можна використовувати на вибухонебезпечних об’єктах.

Як вибрати засувку під електропривод

Щоб засувка пропрацювала довгий термін, її необхідно правильно підібрати під конкретний трубопровід. Тому необхідно врахувати такі параметри, як:
тип з’єднання з трубопроводом. Як правило, для такої арматури необхідно фланцеве;
температурний режим в системі. Засувка під електропривод може працювати від -40 до +450 градусів, в залежності від матеріалу виготовлення;
тиск в системі. Арматура витримує до 4 МПа;
температура навколишнього середовища;
діаметр трубопроводу;
вид робочого середовища.

Гідності й недоліки

Як і будь-який механізм, засувка під електропривід має свої плюси і мінуси. До переваг можна віднести:

● проста конструкція і хороша ремонтопридатність;
● можливість встановлювати в важкодоступних місцях або там де людині не можна перебувати;
● автоматичне керування потоком віддалено;
● можливість працювати в різних агресивних середовищах: всілякі рідини, гази, пари, нафта та її похідні продукти, хімічні речовини;
● малий гідравлічний опір;
● маленька будівельна довжина і вага;
● доступна ціна.

Засувка під електропривод має і свої недоліки:
● будівельна висота велика, особливо якщо встановлювати редуктор;
● знос матеріалів ущільнення;
● обмеження щодо використання.

Завод «Адмірал» пропонує споживачам засувки під електропривод, виконані у відповідності з усіма стандартами і нормами. Арматура нашого виробництва відрізняється високою якістю виготовлення, довгим терміном експлуатації і доступною ціною. Підібрати необхідне обладнання, можна скориставшись зручним каталогом продукції.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »