затвор поворотный дисковыйДисковий затвор з пневмоприводом – найбільш затребуваний елемент трубопровідної арматури на сьогоднішньому ринку. Його конструкція відрізняється простотою і легкістю в експлуатації. За умови, що виріб створено з високоякісних матеріалів, такий затвор може послужити надійним герметизирующим приладом протягом довгих років.

Закрив дисковий поворотний з пневмоприводом, також відомий, як батерфляй, прозваний так за особливості своєї форми. В основі його конструкції всього два базові елементи – диск і циліндричний корпус. Суть роботи даного виду арматури, зводиться до того, що внутрішній диск обертається навколо осі, яка діаметрально проходить через сам пневмопривід. Регулювання поворотів диска, здійснюється за допомогою вала, один кінець якого виходить назовні, з’єднуючись з приводом. Вмонтований підшипник «ковзання» значно полегшує процес обертання.

Герметизацію від зовнішнього середовища забезпечують прокладка і сальник. Матеріал, з якого вони виготовлені, обумовлює довговічність роботи затвора, а також визначає ступінь герметичності.

Сфера застосування і принцип роботи

Затвор з пневмоприводом незамінний для локалізації і припинення подачі робочого середовища. Без цього елемента трубопровідної арматури, неможливо уявити ефективну роботу в таких сферах, як:
• тепло- і водопостачання;
• функціонування компресорних станцій;
• видобування нафти та газу;
• трубопровідна транспортування нафтогазової продукції;
• пожежогасіння;
• обслуговування підприємств ЖКГ та приватних домоволодінь.

Закрив дисковий з пневмоприводом здатний не тільки перекривати потік робочого середовища, але також може регулювати витрата рідин або газу, що робить його незамінним на будь-якому сучасному підприємстві важкої промисловості. На заводі «Адмірал», проектують і виробляють затвори дискові з гумовим ущільненням.

Види затворів з приводом

затвор дисковый с электроприводомУ сучасній промисловості розрізняють два основних види затворів:
• з пневмоприводом;
• з електроприводом.

Їх принцип роботи дуже схожий, але з тією лише різницею, що управління затвором з електроприводом може здійснюватися дистанційно, а також дозволяє синхронізувати функціонування трубопровідних комунікацій. Користуючись електроприводом, можна відкривати і закривати подачу робочої середовища на декількох об’єктах або ділянках одночасно.

Дисковий затвор з пневмоприводом не може похвалитися можливістю віддаленого контролю або синхронізації, але відрізняється більшою довговічністю. Йому не страшні перегріви, а в разі перевищення моменту опору, пневмопривід не вийде з ладу.

Переваги затвора з пневмоприводом

Нарівні з кульовими кранами, пневмопривідною затвори визнаними одними з найпрогресивніших і надійних типів арматури. Головними перевагами конструкції є:
• компактні габарити;
• невелика маса;
• просто конструкції забезпечує довговічність експлуатації;
• не вимагає частих ремонтів, а в разі поломки легко лагодиться;
• може застосовуватися для трубопроводів різного діаметру;
• швидкодія – закриття / відкриття подачі робочого середовища можна виробляти негайно і без зволікань.

Весь цей ряд переваг, вигідно виділяє затвор дисковий поворотний з пневмоприводом на тлі інших аналогів трубопровідної арматури.

Особливості монтажу

Установка затворів на трубопровід здійснюється між фланцями з подальшим приварюванням встик, як вимагають того норми ГОСТ 12821-80. Діаметр дискових затворів повинен точно відповідати діаметру фланців.

Не припустимо, застосовувати для монтажу фланці, внутрішній діаметр яких менше від діаметра поворотного дискового затвора. Дане порушення може привести до порушення і блокування дискового елемента конструкції.

Також, не рекомендується застосовувати фланці, внутрішній діаметр яких перевищує номінальний діаметр дискового поворотного затвора. В такому випадку, фланці не зможуть повноцінно перекрити Седлова ущільнення конструкції, що призведе до деформацій і пошкоджень.

При зварюванні, ущільнювальні манжети повинні рівномірно поєднатися з ущільнювальною поверхнею фланця. Застосовувати до манжет додаткові прокладки не буде потрібно. Обов’язково варто трохи відкрити диск, щоб уникнути його затиснення під час зварювання.

Звернувшись до фахівців заводу «Адмірал» Ви зможете не тільки підібрати відповідний для вашого виробництва затвор, але також отримаєте вичерпну консультацію щодо особливостей експлуатації та монтажу трубопровідної арматури.