Трубопровідна арматура це важливий елемент будь-якої системи. Вона призначена для управління потоком в робочому середовищі. Промислова арматура може перекривати потік, управляти його кількістю і виконувати захисну функцію. Зворотний клапан захищає трубопровід від руху потоку в іншому напрямку.

клапан обратный дисковыйКлапан зворотний дисковий працює за наступним принципом: при відсутності потоку, диск знаходиться в закритому положенні, так як немає ніякого тиску. На трубопровід він монтується по ходу стрілки, намальованої на деталі. Коли подається рідина або газ в системі, диск відкривається і пропускає потік через себе. Як тільки тиск падає, диск опускається під силою тяжіння і щільно перекриває потік. Тим самим він не дає йому рухатися в зворотному напрямку.

Де встановлювати дисковий зворотний клапан визначається експлуатаційними характеристиками трубопроводу. У деяких випадках його встановлювання необхідно за умовами нормативного документа.

Найчастіше його встановлюють на:
● системі патрубків з паралельно розташованими насосами, щоб запобігти зворотний рух потоку через непрацюючі насоси;
● на вузлах обв’язки лічильників побутового та промислового призначення, щоб не давати рідині і газам рухатися в двох напрямках;
● на системах опалення та вентиляції, щоб не допустити перетікання теплоносія.

Зазвичай корпус виготовляють з латуні, сталі та титану. В якості ущільнювача використовують гуму, пластмасу і «метал по металу». Підбирати дисковий зворотний клапан необхідно виходячи з матеріалу виготовлення, ущільнювача, діаметра трубопроводу і експлуатаційних характеристик.

Переваги і недоліки

Як і будь-який вид трубопровідної арматури, клапан зворотний дисковий має низку плюсів і мінусів. До переваг можна віднести:

дисковый обратный клапан фланцевый● доступна ціна;
● невелика вага деталі, яка не створює додаткового навантаження на трубопровід;
● невеликі габарити;
● проста конструкція, яка ремонтопригодна і легка в обслуговуванні;

До недоліків, як правило, зараховують:
● розміщення диска всередині корпусу, а значить погіршуються гідравлічні показники;
● їх встановлення необхідно проводити тільки з гідравлічним розрахунком, щоб не було втрати напору.
Якщо ви не можете визначитися з тим, яка потрібна деталь в якості зворотного клапана, ви завжди можете дізнатися докладні характеристики дискових систем опалення в каталозі.

Спосіб монтажу

клапан обратный дисковый под приваркуКлапан зворотний дисковий встановлюється трьома способами: за допомогою фланців, міжфланцьовий і під приварення. Кожен з них має ряд переваг і недоліків, тому вибирати його необхідно індивідуально.

Загальні рекомендації по установці:
Перед монтажем необхідно ретельно прочистити і промити трубопровід в місці установки. Потрібно уважно дивитися на стрілку на корпусі і монтувати так, щоб вона збігалася з напрямком руху потоку. Щоб бути в курсі про справну роботу пристрою необхідно встановити манометр. Корпус дискового зворотного клапана не повинен відчувати навантажень крутіння, розтягування і стиснення.

Завод промислової арматури «Адмірал» пропонує великий вибір продукції в зручному каталозі. Ми виготовляємо всі деталі відповідно до норм і вимог нормативних документів. У нас реалізований повний цикл виробництва, що дає можливість контролювати його якість на кожному етапі.