Клапани зворотні більшості споживачів відомий, як клапан метелик (батерфляй). Більш вузьке коло підприємств знає зворотний клапан в іншому виконанні, діаметрами до 2400 мм, які встановлюються в водопровідних системах, в системах теплопостачання, на насосних станціях і т.д.
Так званий батерфляй, клапан зворотний поворотний міжфланцевий, визнаний незамінним трудівником у багатьох галузях промисловості, навіть найобладнаніші підприємства не можуть обійтися без нього.

Чим же він такий хороший, міжфланцьовий зворотний клапан батерфляй

Компактна, лаконічна конструкція клапана, що витримує до 10 атмосфер, підкуповує експлуатаційників невеликою кількістю деталей і легкістю обслуговування. Положення диска клапана можна регулювати за допомогою ручки або пневмопривода. Клапан зворотний допускає не тільки повне перекриття робочого середовища, а й поворот диска на кілька градусів. Види зворотного клапана типу батерфляй.


Клапани зворотні умовно ділять на три групи:

Зворотний клапан міжфланцевий. Порівнювальний аналіз

Перша група клапанів зворотних: половинки корпусу з’єднуються за допомогою накидного хомута. Стандарт виготовлення даного виду клапана зворотного передбачає, що сервісний інженер повинен уміти однією рукою розбирати і збирати клапан, стоячи на 10 метровій висоті. Інформація для довідки: даний стандарт застосовується в Данії на фармацевтичних підприємствах.

 

 

Зворотний клапан міжфланцевий. Порівнювальний аналіз

Друга група клапанів (найпопулярніша): дві частини корпусу клапана притягуються болтами.

 

 

 

Зворотний клапан міжфланцевий. Порівнювальний аналіз

Третя група клапанів: аналогічно другій групі, частини корпусу стягуються болтами, а до корпусу додані два фланця, які забезпечують міжфланцеве з’єднання.

 

 

Клапан міжфланцьовий. Порівняльний аналіз


Почнемо з корпусу клапана. Корпус клапана зворотного (метелик) складається з двох фланців між якими знаходиться затвор. Ці фланці виготовляють двома способами: лиття з подальшою токарною обробкою і штампування. Обробка литої заготовки на токарному верстаті вимагає багато часу – це головний недолік. Перевагою цього методу є висока точність обробки деталей.

Сьогодні високоточне кування дає відповідний рівень точності при мінімальному терміні виготовлення. Все разом дає вагомий аргумент – низьку собівартість. Відзначимо одна важлива відмінність штампованих деталей від литих: залишкову внутрішню напругу, що виникає при деформації корпусу в процесі кування, чого немає в деталях, виготовлених методом лиття. Щоб уникнути проблем, пов’язаних з неточними розмірами частин корпусу, виготовлених методом кування, на шток диска встановлюють фторопластові втулки. Втулки виключають контакт між диском і корпусом клапана зворотного.

Диск зворотного клапана міжфланцевий. Від якості проектування і виготовлення диска повністю залежить робота клапана. Особливої ​​уваги потребує шток, а точніше його товщина і довжина (на якій глибині знаходиться шток в клапані). Чим товще шток і чим більше місця в корпусі він займає, тим вище міцність і експлуатаційні характеристики міжфланцевого зворотного клапана. Простіше кажучи, ці параметри відповідають за поведінку клапана в складних умовах експлуатації, наприклад, при перепаді тиску. Для сервісної служби корисна наявність проточки на торцях штока, по ній визначається положення вмонтованого в лінію клапана, коли відсутня ручка або встановлений пневмопривід.

Ущільнення. Переважно зворотний клапан міжфланцьовий з широким ущільненням. У широкого ущільнення рівномірно розподілена напруга, яка виникає при роботі з гарячими середовищами. Чим менше виступає ущільнення, тим менше його знос, а значить більше термін експлуатації. Широке ущільнення краще закріплено в корпусі, це дає додаткову впевненість, що при перепадах тиску в лінії воно не зміститься і зворотний клапан зможе далі безвідмовно працювати. Заміна ущільнень у клапанів зворотних операція трудомістка, потребує зусиль кількох людей. Спростити процес заміни ущільнення допоміг клапан зворотний сталевий міжфланцьовий. Щоб замінити ущільнення у цій моделі досить демонтувати з лінії тільки внутрішню частину, а з неї вже дістати ущільнення.

Ручки зворотного клапана типу батерфляй. Виготовляють ручки з нержавіючої сталі і пластика в широкій колірній гамі. Ручки взаємозамінні. Пластикові ручки не поступаються нержавіючим за експлуатаційними характеристиками, але коштують дешевше.


Всі ручки діляться на три типи:
1. Ручка четирехступенчатая. Встановлюється в чотирьох положеннях.
2. Ручка багатоступенева. Стопор має зубчасту структуру, ручка фіксується через малі рівні проміжки.
3. Ручка бесступенчатая. Встановлюється в довільному положенні.

Матеріальне виконання клапана зворотного. Зворотні клапани для харчової промисловості виготовляються з кислотостійкої нержавіючої сталі або з НЕ кислотостійкої нержавіючої сталі. Все залежить від того контактує клапан з концентрованими кислотами чи ні. Якщо ні, то використовують клапани з НЕ кислотостійкої нержавіючої сталі. Ущільнення диска клапана виконано в основному з EPDM, NBR, витон або силікон. Для міжфланцеве клапанів зворотних ущільнення фланців роблять з того ж матеріалу, що і ущільнення диска.

Наш завод виготовляє затвори дискові поворотні з гумовим ущільненням діаметром від 400 мм до 2400 мм.

Які вигоди отримує підприємство, встановивши затвори дискові нашого виробництва?


1. Виготовляємо будь-які габаритні розміри затвора, без збільшення терміну виготовлення.
2. Можна комплектувати затвори більш економічними варіантами приводів, завдяки шліфованої поверхні осі і приводного вала.
3. Допускається установка будь-якого приводного пристрою (за бажанням замовника).
4. Висока надійність і безвідмовність роботи затвора дискового в порівнянні з затвором типу «батерфляй» забезпечується за рахунок того, що немає переривання ущільнення в районі валу.
5. Високий рівень герметичності досягається завдяки м’якому гумовому ущільненню.
6. Легка заміна гумового ущільнення без повного розбору затвора.