Трубопровідна арматура має досить широку сферу застосування. Дана продукція являє собою пристрої, які встановлюються для управління потоками робочого середовища в трубопроводах, різних ємностях, агрегатах. Управління відбувається за рахунок того, що арматура здатна змінювати площу прохідного перетину. Робоче середовище, яке можна контролювати, може бути як рідкого, газоподібного, газорідинного, порошкоподібного і навіть мати вигляд суспензії.

Види трубопровідної арматури

Заводи трубопровідної арматури виробляють продукцію відповідно до нормативно-технічної документації, яка регулює не тільки технологічний процес, а й асортиментний ряд арматури.

Підбір необхідного вироба здійснюється за допомогою спеціального каталогу.

Орієнтиром для правильного вибору повинні стати такі основні параметри як: геометрія труби, діаметр і експлуатаційні характеристики, такі як температура, тиск і агресивність середовища. Вони впливають на довговічність виробів.

Завод трубопровідної арматури виготовляє продукцію, дотримуючись прийнятих умовних позначень, які складаються з буквеної і цифрової складової. Таке маркування допомагає правильно підібрати необхідний виріб в залежності від мети її експлуатації і завдань, які вона повинна виконувати.

Трубопровідну арматуру розділяють на п’ять основних видів, в залежності від призначення:
• Загальнопромислового – вироби, які однаково успішно застосовуються в будь-якій галузі, і до якої немає необхідності застосовувати будь-які спеціальні вимоги.
• Спеціального – арматура, яку завод трубопровідної арматури виготовляє під конкретне замовлення, враховуючи всі нюанси і особливості експлуатації.
• Санітарно-технічного – особливий вид виробів, до яких пред’явлені підвищені вимоги до естетичності і простоті експлуатації. Основна сфера застосування такого виду арматури побутове обладнання.
• Особливого призначення – заводи трубопровідної арматури випускають продукцію, яка здатна витримати високі навантаження в особливих, агресивних і токсичних умовах. Процес виготовлення такого виду арматури проходить під строгим контролем і відповідно з підвищеними вимогами.
• Суднобудівного і транспортного призначення.

Класифікація та способи кріплення

Класифікація виробів має на увазі наявність двох основних характеристик, які допомагають правильно підібрати виріб за функціональним призначенням і за областю застосування.

Трубопровідна арматура за функціональним призначенням буває:

запорная
регулирующая
защитная
предохранительная
распределительно-смесительная
фазоразделительная

Залежно від області застосування, заводи трубопровідної арматури виготовляють пароводяну, газову, нафтову, енергетичну, хімічну, суднову і резервуарну.

Трубопровідна арматура має кілька способів кріплення, серед яких розрізняються ніппелева, фланцева, муфтова, штуцерна, цапкова і стяжна. Крім цих способів, вироби кріпляться за допомогою зварювання. Саме цей спосіб здатний забезпечити кріпленню найбільшу герметичність при повній відсутності будь-яких підготовчих заходів робочої поверхні. Але при цьому, існує і великий недолік, у вигляді складності обслуговування і ремонту всіх елементів подібного способу з’єднання.

Завод трубопровідної арматури рекомендує не проводити ремонтні роботи по відношенню до обладнання, оскільки це економічно не доцільно. Для того, щоб продовжити терміни його служби, досить організовувати систематичні профілактичні заходи, а також своєчасно виконувати діагностику.