Кожен трубопровід оснащений запірною арматурою. Її встановлюють, щоб в будь-який момент змінити діаметр труби або повністю перекрити її. Затвор дисковий з редуктором монтують у систему гарячого та холодного водопостачання, газопроводи і на труби опалення.

Принцип дії і застосування

Затвор поворотний дисковий з редуктором – різновид трубопровідної запірної арматури, де замикаючий елемент виготовляють у формі диска. Він повертається навколо осі, розташованої перпендикулярно або під нахилом до потоку рідини або газу. Найчастіше таку арматуру встановлюють на трубопроводах великого діаметру і трубах з малим тиском. У літературі цю деталь ще називають: заслінка, герметичний клапан, гермоклапан, поворотний затвор.

Затвор з редуктором застосовують на:
● системах газо- і водопостачання;
● трубах вентиляції та кондиціонування;
● в нафтовій промисловості;
● системах пожежогасіння.

Найбільш поширена і надійна запірна арматура на сучасних трубопроводах: затвор дисковий з редуктором. Роль редуктора в затворі дисковому в тому, щоб спрощувати управління запірним механізмом. Він підвищує прикладену силу для закривання.

Загальна класифікація

затвор дисковый фланцевыйЗатвори поворотні дискові з редуктором умовно поділяють за такими параметрами:
● за способом приєднання: приварні, фланцеві і меж фланцеві. Приварні найменш популярний варіант – вони можуть забезпечити достатню герметичність. Фланцеві з’єднання гарантують непроникність вузла, особливо за рахунок спеціальних прокладок;


● матеріал, з якого виготовлений корпус. Застосовують дві сировини для виробництва – сталь і чавун. Сталь набагато міцніше чавуну, але тільки легована сталь витримує підвищену вологість. Тому, при виборі сталевих затворів з редуктором звертайте увагу на марку. Чавунні практично не виготовляють через підвищену крихкість матеріалу.


● за матеріалом ущільнювача. Якщо ви вибрали фланцевий затвор дисковий з редуктором, то в ньому є спеціальний ущільнювач. Як правило, він виготовляється з гуми і металлографіта;


● за матеріалом диска. Через підвищену вологість в системі його роблять з нержавіючої сталі і чавуну.

Гідності й недоліки

затвор дисковый с редукторомЗатвори поворотні дискові з редуктором це сучасний і прогресивний тип запірної арматури, які мають ряд значних переваг:
● невелику вагу і довжину;
● максимально проста конструкція, що зменшує кількість використовуваних деталей. Завдяки чому цей механізм простий в експлуатації та ремонті. У разі протікання можна швидко замінити ущільнювач;
● даний тип затвора можна встановити на трубопроводи великого діаметру;
● легко управляти рухом рідин і газів;
● доступна ціна;
● тривалий термін роботи, ресурс – 20 тисяч циклів без втрати якості;
● механізм простий в монтажі, навіть в умовах обмеженого простору. Установка відбувається безпосередньо без додаткових комплектуючих;
● гарантія від виробника заводу «Адмірал» на 24 місяці.

До недоліків можна віднести відносно невеликий крутний момент для управління затвором. При відкритому положенні, гідравлічні показники погіршуються, що ускладнює очистку трубопроводів.

Як вибрати затвор дисковий з редуктором

Правильно підібраний механізм прослужить довго і якісно. Щоб правильно підібрати затвор дисковий з редуктором слід враховувати:
● показник найвищого тиску;
● максимальну температуру рідини або газу;
● клас герметичності;
● діаметр затвора і трубопровідної системи;
● яким буде робоче середовище;
● тип приводу (він буває ручним або автоматичним);
● спосіб монтажу;
● матеріал виготовлення;
● ціна.

Завод з виробництва трубопровідної арматури «Адмірал» виготовляє продукцію з 1997 року. З невеликих майстерень підприємство виросло в лідера по виробництву якісної і надійної трубопровідної арматури за доступними цінами. У компанії є власне конструкторське бюро, завдяки чому можна максимально швидко впроваджувати нові технології. Надійність, практичність і високий термін експлуатації забезпечує повний цикл виробництва, застосування якісної сировини. Зробивши вибір на користь нашої продукції, ви отримаєте сертифіковані вироби з гарантією якості на довгі роки. Вся продукція проходить контроль якості у вигляді випробування на тестових стендах.