затворы дисковые

Затвор дисковий з ручним приводом є спеціальним пристосуванням, що має в своїй конструкції повертаючийся навколо осі елемент у формі диска, за допомогою якого здійснюється регулювання або замикання рідини, що знаходиться всередині трубопроводу.

Принцип роботи дискових затворів відрізняється тим, що при замиканні проводиться притискання диска до сідла в кінцевій поворотній точці, що дозволяє уникнути тертя робочих поверхонь, і як наслідок, виключає попадання чужорідних тіл, здатних викликати пошкодження запірного диска або протікання.

Затвори дискові з ручним приводом отримали широке застосування практично у всіх галузях сучасного виробництва. Відповідно до своїх функцій вони можуть бути:
• запірний;
• запірно-регулюючі;
• регулюючий.

Залежно від типу монтажу в систему трубопроводу затвори дискові з ручним приводом можуть бути: фланцеві і міжфланцеві і приварні.

Матеріали, використовувані для виготовлення затворів

Затвори дискові з ручним приводом мають металевий корпус з кулястим графітом. Для виробництва затворів використовуються різні види сталі, такі як вуглецева, низьколегована, нержавіюча та інші види сплавів. Як правило, нержавіюча сталь використовується для виготовлення затворів, призначених для роботи в агресивному середовищі, так як цей матеріал володіє кращими технічними характеристиками.

Залежно від місця використання затворів їх диски можуть бути виготовлені зі сталі, титану або бронзи. У разі якщо затвор дисковий з ручним приводом буде встановлюватися в трубопроводі, по якому будуть переміщатися харчові робочі потоки, то для виготовлення дисків буде використовуватися нержавіюча або високолегована сталь.

Герметичність затворів

З розвитком хімічної промисловості з’явилася можливість за допомогою процесу вулканізації створювати на затворі незнімне монолітне покриття (сідло). Для його виготовлення використовуються різні композитні матеріали, високомолекулярний поліетилен та інші пластики.

Для підвищення герметичності затвор дисковий з ручним приводом оснащується спеціальними вкладишами, які виготовлені з каучуку, нітрильної гуми, силікону або поліетилену.

Вкладиші можуть бути зроблені повністю з еластомерів, так і мати комбіновану, резинометалеву конструкцію, що дозволяє збільшувати технічний ресурс затворів, а також їх надійність і стійкість до високого тиску і температурі.

Також затвор дисковий з ручним приводом може бути ущільнений спеціальними кільцями, встановлюваними на кромках диска або всередині корпусу замка. Для їх виготовлення використовуються такі ж матеріали, як і для вкладишів, забезпечуючи цим високу герметичність і довговічність конструкції.

Переваги дискових затворів

затвор дисковый с ручным приводомНа відміну від кульових кранів і засувок затвор дисковий з ручним приводом не схильний до заклинювання і прилипання, які з’являються в процесі тривалої експлуатації запірних механізмів.

Завдяки своїй конструкції затвори такого типу мають невелику вагу і менші габарити. Також, завдяки розвитку технологій, затвори мають високу герметичність. Їх легко монтувати, а також обслуговувати, не вдаючись до послуг фахівців.

Затвор дисковий з ручним приводом, при правильній експлуатації і своєчасному технічному обслуговуванні, може прослужити досить тривалий термін. Це обумовлено тим, що в конструкції затворів відсутне тертя і різьбові з’єднання. Завдяки своїй конструкції затвори швидко спрацьовують і мають високу пропускну здатність при низьких гідравлічних втратах.