задвижка фланцевая с электроприводом

Засувки-це один з різновидів запірного обладнання, яке встановлюється в системах транспортування рідкого або газоподібного робочого середовища. Такі деталі використовують в різних сферах, в т. ч. в газовій і нафтопереробній промисловості, житлово-комунальному господарстві. Сталеві засувки випускаються в полнопроходном варіанті, діаметр прохідного отвору збігається з розміром трубопроводу, на який запірний клапан встановлюється.

Засувки зі сталі використовуються виключно, як запірна арматура. Для регулювання витрати робочого середовища вони не призначені.

Що стосується сталевих засувок, то цей тип оснащення найбільш затребуваний. Він відрізняється простотою конструкції і легкістю в експлуатації. На відміну від чавунних аналогів, засувки сталеві, ціна яких доступна, менш схильні до механічних впливів, а також стійкі до температурних перепадів.

Типи сталевих засувок

Задвижка клиноваяЗасувки зі сталі можуть бути литими, кованими, штампованими, зварними, комбінованими, шланговими. Найбільш поширені литі затвори.

Основними складовими сталевої засувки є корпус і кришка. Що стосується інших частин, то в обладнанні з невисувним шпинделем ходова частина занурена в саму середу і залишається в ній під час всього фазового циклу. В пристроях з висувним шпинделем при відкритті ходовий вузол піднімається на один хід затвора.

Усередині всіх сталевих засувок є сідла, які розташовуються в залежності від типу пристрою. За типом запорного механізму, засувки можуть бути двох видів:
• Клиноподібний. У пристроях цього типу замикаючий орган виконаний у вигляді клина, встановленого в корпусі під певним кутом. Клин може бути жорстким або дводисковим. При жорсткому клині герметичність досягається шляхом його максимальної підгонки до ущільнювача. При дводисковому – клин максимально вдавлюється в дно корпусу за рахунок розсування щічок.
• Паралельний. У засувках даного виду потік робочого середовища припиняється за допомогою двох дисків, які розташовуються строго вертикально. Засувки даної конструкції менш герметичні, ніж клинові. Це обумовлено швидким зносом щічок і ущільнювача.

У більшості випадків засувки регулюються штурвалом, а також електроприводом, гідроприводом або пневмоприводом.

Переваги та недоліки сталевих засувок

задвижка стальная под приварку

Сталева засувка, ціна якої хоч і вище чавунної, досить затребувана на ринку і у виробництві. Це пояснюється перевагами цього пристрою:
• хороша герметичність, що допомагає підтримувати в трубопроводі потрібний рівень тиску і швидкість транспортування робочого середовища;
• невелика будівельна довжина, що дає можливість легко і швидко монтувати, обслуговувати та ремонтувати дане обладнання;
• широка сфера застосування – сталеві засувки здатні працювати з будь-яким робочим середовищем: водою, нафтопродуктами, газом, хімікатами, каналізаційними стоками.

Вибираючи запірну арматуру для системи, потрібно враховувати не тільки її позитивні сторони. Як будь-яка інша продукція, ця має певні мінуси:
• досить велика будівельна висота (особливо у моделей з висувним шпинделем), що вимагає великих площ;
• значний час для встановлення одного з режимів (відкриття\закриття);
• знос затвора сталевої засувки і складність в ремонті.

Завод «Адмірал» почав випускати засувки сталеві, ціна яких вигідно відрізняється від аналогів, досить давно. В асортименті виробника запірна арматура різних моделей. Вся продукція має сертифікати якості і, як показує практика, вона довговічна і надійна в експлуатації.