Найвідоміший і затребуваний вид запірно-регулюючої арматури – засувка сталева фланцева. Її призначення: закрити/відкрити потік робочого середовища. Найчастіше їх встановлюють на трубопровід, по якому транспортуються вода, пар, нафту, аміак.

Є кілька параметрів, за якими відрізняються сталеві засувки. Зараз ми розповімо про них і навіть початківець зможе без праці орієнтуватися на ринку запірної арматури.

Перший параметр: конструкція запірного органу. Засувки сталеві фланцеві ділять на два види: паралельні і клинові.

Паралельні сталеві засувки перекривають трубопровід затвором, ущільнювальні поверхні якого розташовані паралельно одна до одної. Звідси і назва цього виду засувок.

У засувок сталевих клинових поверхні ущільнювачів затвора розташовані під кутом один до одного, тобто утворюють клин.

Другий параметр: особливість руху шпинделя.

Ходовой узел задвижки с выдвижным шпинделем

Засувки сталеві з висувним шпинделем відрізняються великим розміром, тому що ходовий вузол знаходиться поза робочим середовищем, шпиндель робить поступальні рухи. Позитивний момент полягає в тому, що ходовий вузол знаходиться поза робочим середовищем, завдяки чому засувки сталеві фланцеві можуть довго працювати без заміни деталей. Мінус цієї конструкції обмеженість вибору місця встановлення.

Задвижка клиновая с невыдвижным шпинделем

Засувки сталеві з невисувними шпинделем вигідно відрізняються невеликою будівельною висотою. Але при цьому великий шарнірний вузол, розташований всередині засувки, призводить до розширення корпусу і збільшення маси. Використовувати ці засувки допустимо для речовин, що не викликають корозію.

Третій параметр: матеріальне виконання.
Всі засувки сталеві фланцеві виготовляються або зі сталі, або з чавуну. Сталеві засувки працюють з рідкими або газоподібними середовищами і там, де можливі перепади тиску. Засувки з чавуну використовують тільки для повного перекриття робочого середовища. Для них існує обмеження по температурі, не більше 225 градусів.

Засувки сталеві фланцеві. Характеристика.

Задвижка фланцевая с выдвижным шпинделем

Фланцеві засувки використовують у багатьох галузях промисловості, тому що приєднання обладнання до трубопроводу за допомогою фланців це:
– надійність;
– легкий монтаж;
– багаторазова збірка і розбирання.
Для фланцевого з’єднання вимагаються: ущільнююча прокладка, болти, відповідні фланці.

Треба відзначити, що для трубопроводів великих діаметрів дорого купувати засувки сталеві клинові фланцеві. Ціна комплекту складається з самої засувки (її вартість невелика) і фланців. Для великих діаметрів вартість фланців істотно зростає через збільшення кількості металу, вартості обробки фланців (збільшується вага і товщина вироба).

Види фланців для сталевих засувок

На вибір фланців впливає тиск робочого середовища і діаметр. Залежно від цих параметрів фланці бувають:

Фланці плоскі (без виступу) під приварення. Це найпростіший фланець, виготовляють його зі звичайної сталі. На ринку можна зустріти фланці заводського виготовлення і саморобні фланці. Застосовуються на трубопроводах невеликого діаметру.
Фланці плоскі (з виступом) під приварення використовуються на трубопроводах малих і середніх діаметрів.
Фланці з пазом і фланці з шипом виготовляються на заводах. Надійність з’єднання забезпечується входженням шипа одного фланця в паз іншого.

При монтуванні плоских фланців треба використовувати пружні прокладки невеликої жорсткості. Звертаємо увагу, що наявність подряпин на фланцях порушує герметичність з’єднання. На трубопроводах великих діаметрів не використовують плоскі фланці, тому що відсутність виступаючих поверхонь збільшує ковзання прокладки, а значить підвищується можливість її пошкодження.

Дізнайтеся більше про засувки сталеві фланцеві в нашому каталозі. Замовте у нас засувки сталеві клинові фланцеві. Ціна обладнання під конкретні умови експлуатації прораховується індивідуально. Телефонуйте: +38 (056) 796 90 80, +38 (050) 342 33 60.