Серед усіх типів запірної арматури засувки клинові найбільш часто використовується, як обладнання в системах трубопроводів. Самим практичним варіантом на сьогоднішній день вважається засувка клинова дводискова. Добре освоєно це обладнання в комунальному господарстві, в газовій і нафтовій галузях, в водопровідних системах і в системах теплопостачання. Причиною популярності стала проста і надійна конструкція засувок клинових. Відкривається/закривається засувка клинова за допомогою руху запірного елемента (клина) вгору/вниз.

Засувка клинова з електроприводом

Задвижка клиновая с электроприводом Електропривод широко використовується для управління засувками клиновими бо:
1. електрика – один з доступних видів енергії;
2. засувки клинові з електроприводом можуть встановлюватися в самих важкодоступних місцях трубопроводу, і при цьому не виникає проблем з організацією подачі енергії.

За допомогою електроприводу легко керувати засувкою:
• з пульта управління натисканням кнопок «ВІДКРИТИ»/«ЗАКРИТИ» здійснюється обертання шпинделя і запірний елемент піднімається вгору або опускається вниз;
• якщо на вихідному валу крутний момент перевищив допустимі значення, то електродвигун автоматично відключається;
• шляховий вимикач автоматично зупиняє запірний елемент засувки;
• крайні положення шпинделя відзначаються на пульті сигналами;
• за допомогою пульта можна дистанційно відстежувати стан запірного елемента засувки клинової;
• якщо з якихось причин подача електроенергії припинена, засувка клинова з електроприводом може управлятися в ручному режимі.
Електроприводи мають невеликі розміри. На засувках великих діаметрів виглядають компактно, а от засувка клинова з електроприводом невеликих діаметрів виглядає дещо масивно.

Засувка клинова з електроприводом. Пристрій електроприводу

Приєднується електричний привід до засувки клинової дводискової за допомогою фланців, вал засувки з’єднується з валом приводу за допомогою муфти.

Основні складові приводу:
• електричний двигун, працює в основному на змінному струмі. Пускає в хід пристрій;
• редуктор, перетворює швидкість вихідного елемента двигуна;
• силовий обмежувальний пристрій, захищає від перевантажень;
• ручний дублер, використовується для управління засувкою клиновою дводисковою при відсутності електрики. Засувка клинова з електроприводом може перемикатися в режим ручної роботи;
• покажчик положення затвора, показує наскільки відбулося відкриття / закриття затвора.
Обслуговування та ремонт електричного двигуна здійснюється досить просто, важливо, що його демонтаж не є небезпечним для положення клинового затвора.

Матеріали для виготовлення засувки клинової з електроприводом

В даний час електрифікована засувка клинова дводискова може бути виконана в литому корпусі з чавуну або чорної сталі, а також виготовлена ​​штампозварним методом. Зауважимо, що за експлуатаційними характеристиками засувка клинова з електроприводом, виконана з штампованих деталей нічим не поступається литим аналогам.

В нашому каталогу наведені технічні характеристики засувки клинової дводискової виробництва заводу «Адмірал» та таблиця підбору електроприводів. Завод «Адмірал» пропонує засувки клинові з електроприводом виробництва AUMA і Тулаелектропрівод.