Жодна трубопровідна система не обходиться без запірної арматури. Вона зупиняє і керує потоком робочого середовища. Для кожної промисловості використовується свій вигляд деталі. Сфера застосування обширна від приватних будинків до високотехнологічних галузей, таких як нафтова і хімічна та інші. Завод Адмірал виготовляє велику кількість видів запірної арматури, яка повсюдно використовується в трубопровідних системах різного призначення.

Затвор поворотный стальной: сфера применения и принцип действия

Затвор стальной дисковыйЗатвор дисковий сталевий важливий елемент будь-якої трубопровідної системи – від промислових підприємств до приватних будинків і квартир. Його призначення – це управління (перекриття або зменшення) потоків рідин і газів, які транспортуються в трубах. Завдяки надійному та міцному матеріалу і великій кількості  моделей, що виготовляються, затвор сталевий встановлюють в магістралях з агресивно-хімічним середовищем або в магістралях з високим тиском пари або газу.

Саме затвор дисковий сталевий краще вибрати для агресивних середовищ, ніж чавунний. Сталь і її сплави більш стійкі до різних впливів в системі. Для виготовлення диска використовують нержавіючу, вуглецеву і леговану сталь в залежності від експлуатаційних вимог. На відміну від чавунних дисків, сталевий затвор витримує температури до 700 градусів Цельсія, більш міцний і корозійностійкий.

Конструктивно затвор поворотний дисковий сталевий це відрізок труби, в середині якої розташований диск. Диск змонтований перпендикулярно потоку рідини або газу та за рахунок повороту може повністю або частково його перекривати, обертаючись навколо своєї осі.

Найбільш часто затвор поворотний сталевий застосовують на трубопроводах з широким діапазоном робочих тисків і температур. Хоча, в приватних будинках його також успішно встановлюють.

Отже, його застосовують на:
● заводах з переробки нафти;
● холодильних установках;
● водопостачання у приватні будинки;
● опалювальних системах;
● хімічних заводах.

Часто затвор сталевий поворотний використовують в трубопровідних системах, де вже встановлені насоси і компресори. Варто зазначити, що цей тип затворів перешкоджає зворотному руху потоку.

Розрізняють такі види:
● поворотні;
● двостулкові;
● однодискові;
● з подвійним або потрійним ексцентриком.

Його встановлюють на трубопроводи діаметром від 40 до 1200 мм, але під спеціальне замовлення можна зробити і більше. Заслінка працює при тиску від 10 до 100 Бар. Температурний режим становить -40 до +600 градусів Цельсія. Корпус дуже міцний і герметичний.

Переваги та недоліки затвора дискового сталевого

затвор дисковый с электроприводомЯк і будь-який механізм, цей тип запірної арматури має свої плюси і мінуси. Тому, враховуйте їх при виборі деталі. До переваг можна віднести:
● малу вагу і невеликі габарити пристрою, що зменшує навантаження на всю трубопровідну систему;
● гідравліка дає невеликий опір;
● простота виготовлення конструкції, завдяки чому число деталей зведено до мінімуму;
● хороша ремонтопридатність, деталі можна замінити прямо на місці;
● затвор поворотний дисковий сталевий не має місць, де накопичуватиметься бруд, завдяки чому його не потрібно постійно чистити. Необхідні лише профілактичні дії і огляд;
● простота використання;
● установка на трубопроводи великого діаметру;
● довгий термін експлуатації, до 15 років.

До недоліків відносять:
● якщо трубопровід великого діаметра, то для управління сталевим затвором необхідно встановлювати електропривод;
● у відкритому положення диска очищення трубопроводу механічними методами ускладнена;
● якщо його використовують як регулюючий технічний елемент, то це може викликати труднощі отримати розрахункові пропускні характеристики.

До вибору цього механізму слід підходити зважено. Уважно ознайомтеся з усіма перевагами і недоліками.

Як підібрати затвор поворотний сталевий

Щоб правильно підібрати цей тип запірної арматури, необхідно врахувати кілька параметрів. Завод “Адмірал” пропонує різні конструкції і типи виготовлення під кожен конкретний випадок.

За способом приєднання затвор поворотний сталевий буває:
● зварений;
● фланцевий.

Також можна вибрати відповідний спосіб управління:
● ручний;
● з редуктором для трубопроводів з великим діаметром;
● за допомогою електроприводу;
● за допомогою пневмоприводу.

Необхідно врахувати для якого внутрішнього середовища ви купуєте деталь, якою буде температурний режим, діаметр трубопроводу, довговічність експлуатації і інші параметри.

Такий вид запірної арматури має низку переваг, серед яких високі експлуатаційні показники, малі габарити і вага, стійкість до агресивних середовищ в потоці.