Дискові затвори з нержавіючої сталі набули широкого застосування в багатьох сферах промисловості.
Розглянемо, які дискові нержавіючі затвори застосовуються в харчовій промисловості, а які у важкій, хімічної, коксохімічної, теплоенергетичної промисловості (що ближче до напрямку нашого заводу).

   Популярний представник сімейства дискових затворів з нержавіючої сталі для харчової промисловості, дисковий затвор, виготовлений по DIN 10357 / DIN 11866, іноді його ще називають краном шиберним. На нашому ринку можна без зусиль знайти дисковий затвор з нержавіючої сталі європейського і китайського виробництва.

Типи приєднання дискових затворів:

Затвор дисковий нержавіючий. ЗастосуванняЗатвор дисковий нержавіючий. ЗастосуванняЗатвор дисковий нержавіючий. Застосування

Різьба / зварювання.

З одного боку затвора зовнішня різьба, а інша сторона під приварення.
За стандартом відсотків 95 виробів випускається із зовнішнім різьбленням.
Є деякі моделі з внутрішнім різьбленням, для цього з одного боку дискового затвора приварюється спеціальна гайка, але дисковий затвор вже має іншу назву.
Зварювання / зварюванняРізьба / різьба.

Затвор дисковий нержавіючий. Опис. Переваги


Затвор дисковий нержавіючий відкриває і закриває прохід для робочого середовища і відноситься до запірно-регулюючої арматури. На ринку доступні діаметри від 10 мм до 150 мм. Завдяки тому, що виготовлені дискові затвори зі сталі AISI 304, рідше з AISI 316 вони стали незамінні в хімічній, фармацевтичній, косметичній промисловості. Активно використовуються в лініях по виробництву молока, пива, солодкої та мінеральної води, соків і т.д.


Дискові затвори з нержавіючої сталі легко розбираються і збираються, мають мінімум складових частин, а пристрій має високий рівень герметичності. Дисковий затвор складається з двох половинок – двох фланців, які з’єднуються болтами, зверху ручка, за допомогою якої затвор відкривається/закривається. Всередині затвора знаходиться запірний елемент у вигляді диска. У деяких випадках використання дискового затвора набагато практичніше і краще, ніж крана кульового. У дисковому затворі немає зон застою. У крані кульовому, коли куля в повному обсязі відкрито або не повністю закритий утворюються зони, в яких залишається робоче середовище. Якщо арматура недостатньо добре промивається, то залишки робочого середовища починають бродити. У дисковому затворі зони застою не утворюються, тому що диск дозволяє робочому середовищі повністю проходити.


Герметичність затворів дискових нержавіючих


Що стосується герметичності, то в дисковому нержавіючому затворі знаходиться ущільнення, яке буває декількох видів. Вибір ущільнення залежить від виду робочого середовища і її температури. За стандартом встановлено універсальне силіконове ущільнення, але можна поставити EPDM, VITON.


Затвор дисковий нержавіючий. Монтування


Встановлення дискового затвора з нержавіючої сталі відбувається так: відкручують болти, що з’єднують фланці, знімають ручку і приварюють приварювальною частиною. З іншого боку, повинен вже стояти конічний штуцер з гайкою і ущільненням. В середину кладуть ущільнення, затискають гайкою, потім з’єднують фланці і затискають болтами. І в кінці зверху одягається ручка.
Великим попитом користуються дискові затори нержавіючі з з’єднанням різьба / різьба або різьблення / зварювання. Це дуже зручно, не дивлячись на те, що це дорожче, тому що потрібна відповідна частина у вигляді гайки і конічного штуцера. Конструкція дискового затвора дуже практична. Щоб зняти і почистити дисковий затвор або змінити ущільнення достатньо всього лише розкрутити гайку. Маніпуляції з дисковим затвором, з приєднанням зварювання / зварювання, зажадають відрізати фланці. При цьому відрізати можна трохи більше і доведеться доварювати ділянку труби, як мінімум порушиться естетичний вигляд. З’єднання зварювання / зварювання має сенс, коли затвор дисковий встановлюється один раз і споживач точно знає, що знімати його не буде.

Закрив дисковий нержавіючий для важкої промисловості


Затвор дисковий нержавіючий. ЗастосуванняТеперь поговоримо про дискові затвори з нержавіючої сталі для важкої промисловості. Це як раз той вид продукції, на якій спеціалізується наш завод. Тут працюють затвори діаметрами від 300 мм і до 2400 мм. Є два основних види дискових затворів: затвор дисковий нержавіючий з гумовим ущільненням і трьохексцентрікові затвори з ущільненням з нержавіючої сталі. Затвори з гумовим ущільненням практично у всіх галузях промисловості витіснили засувки і кульові крани. Дізнатися переваги дискових затворів, технічні характеристики і розрахувати вартість можна в нашому каталозі. При високих температурах і високому тиску кращі експлуатаційні характеристики показали трьохексцентрікові дискові затвори.