нержавеющая задвижка под приварку

Засувки з нержавіючої сталі вважаються найбільш універсальним типом запірної арматури. Основними складовими частинами цієї деталі є корпус і запірний елемент. Даний тип засувок відрізняється високими антикорозійними властивостями, стійкістю до впливу навколишнього середовища, простою і надійною конструкцією, зносостійкістю.

Робочий температурний діапазон нержавіючих засувок від – 60 до 565 градусів. Крім того, обладнання цього типу має високу стійкість до тиску. Як показує досвід, засувки залишаються дієздатними навіть при 2000 циклів відкриття\закриття.

Нержавіючі засувки встановлюються на трубопроводах технологічного і магістрального призначення для перекриття потоку робочого середовища. Як регулюючий пристрій даний тип засувок застосовувати не рекомендується.

Даний тип запірної арматури використовують в системах, які транспортують пар і воду, гази, нафтопродукти, агресивні розчини.

Переваги нержавіючих засувок

задвижка из нержавеющей стали фланцеваяЗасувки з нержавіючої сталі є запорукою надійної і довговічної роботи трубопроводів. До основних переваг даного типу заглушок можна віднести наступні моменти:

• високі антикорозійні властивості;
• високий рівень герметичності;
• простота монтажу, обслуговування та ремонту;
• низька гідравлічна стійкість;
• мінімальне навантаження на трубопровід;
• можливість підібрати засувку під привід будь-якого типу;
• тривалий термін служби;
• стійкість до перепадів температури і тиску.

Типи пристроїв з нержавіючої сталі

задвижка шиберная

Для виробництва нержавіючих засувок використовується сталь марок 20Л, 25Л, 20 ГЛ, 12Х18Н10Т, 20Х5МЛ. Частіш за все виробники використовують комбінації сталі, а для виготовлення гайки шпинделя застосовують латунь.

Нержавіючі засувки бувають декількох типів:

запірні прохідні;
клинові дводискові;
шиберні;
з висувним шпинделем.

Засувки з нержавіючої сталі класифікують за типом конструкції (клин або диск), діаметру, марку сталі, типу органу управління (маховик, електропривод, механічний редуктор), варіантом кліматичного виконання (холодний або помірний клімат).

Як монтувати і експлуатувати

Транспортування засувок слід здійснювати, не видаляючи заводську упаковку, переконавшись в її цілісності, наявності документації і заглушок. Перед монтажем потрібно перевірити зовнішній стан заглушки, герметичність сальника, прокладочних з’єднань.

Існує два способи встановлення засувок з нержавіючого матеріалу. На горизонтальних магістралях монтаж здійснюється маховиком вгору – шпиндель розташовується вертикально, а на вертикальних системах – в положенні «плиском», тобто шпиндель повинен перебувати в горизонтальному положенні.

До початку монтажу слід подбати про очищення пристрою від консерваційного мастила, а трубопровід від всякого виду забруднень. Під час затягування болтів не можна допускати перекосів, а також піддавати деформації фланці. Після закінчення монтажу рекомендується відкрити і промити всі системи засувки. Експлуатуючи обладнання, не слід забувати про регламентному обслуговуванні, яке виробник встановлює для кожної конкретної моделі засувок.

Виробництво засувок з нержавіючої сталі є одним з напрямків діяльності заводу “Адмірал”. У великому каталозі можна знайти вироби різного виду і діаметру, ручного управління і на електроприводі. В якості матеріалу виготовлення використовується нержавіюча сталь найнадійніших марок, добре зарекомендували себе в процесі експлуатації.