Search
Close this search box.

Як вибрати засувки для підприємства

Практика показує, що фахівці постачальників часто не можуть розібратися в великому асортименті запірної арматури, зокрема, багато питань викликає засувка. Ціна у кожного виробника залежить від інноваційних рішень, технологічних і конструктивних вдосконалень. Можна довго міркувати про конструктивні особливості засувок, але наскільки вони важливі в конкретному випадку? Споживач вагається з вибором: яку йому купити засувку, щоб не допустити помилки.

Розповімо, як легко орієнтуватися серед великого асортименту засувок. Нагадаємо, засувкою називається трубопровідна арматура, у якій запірно-регулюючий орган рухається перпендикулярно руху робочого середовища.

Засувка потрібна для технологічних ліній, в яких велике значення мають втрати тиску в системі. У засувки запірний орган у відкритому положенні повністю звільняє прохід для робочого середовища, руху потоку нічого не перешкоджає, тому тиск не буде падати. Засувка незамінна на довгих ділянках трубопроводів (довжиною кілька кілометрів), на яких стоїть ще кілька одиниць обладнання та тиск в кінці системи не повинен падати.

Купівля засувок. Приблизний план.

Для вибору засувки необхідно знати:
1. Призначення засувок, іншими словами яку функцію виконуватимуть засувки (запірну або регулюючу)
2. Умови експлуатації засувок
3. Діаметр засувки, робочий тиск
4. Робочу середу


Треба звернути увагу на три її характеристики, від яких в основному залежить матеріальне виконання засувки:
– температура;
– агресивність;
-наявність абразивних, гранульованих, твердих частинок, а також в’язкість.


Розглянемо докладніше кожен пункт.
– Температура
Температура робочого середовища не перевищує 425 градусів – встановлюють засувки клинові литі.
Температура робочого середовища не перевищує 300 градусів можна використовувати засувки клинові зварні і засувки шиберні з ущільненням метал по металу.
Температура робочого середовища не перевищує 200 градусів можна використовувати засувки шиберні з еластомірними манжетами та чавунні паралельні засувки (для систем опалення та водопостачання).
– Aгрессивність
Для роботи з агресивними середовищами (кислоти, луги, солі, розчинники, масла і т.п.) використовується засувка запірна, виготовлена ​​з корозійностійких матеріалів (з нержавійки). Для роботи з неагресивними середовищами використовується обладнання, виготовлене зі сталі 20 або 09Г2С.
– Якщо робоче середовище в’язке або містить абразивні, гранульовані, порошкові, тверді частинки, то в системі використовують засувки шиберні з гумовими манжетами або з ущільненням метал по металу.

 

Перед тим, як перейти до наступного пункту, зупинимося на такому питанні. Зараз нам зустрілися три назви засувок: засувка клинова, засувка шиберна і засувка паралельна. Вони відрізняються розташуванням поверхонь ущільнювачів запірно – регулюючого органу. У клиновій засувці, як видно з назви, вони розташовані під кутом один до одного, в формі клина. У паралельній засувці поверхні ущільнювачів паралельні один щодо одного. У шиберной запірний орган представляє собою ніж (спеціально заточений лист металу).

Клинова засувка в розрізі

Паралельна засувка в розрізі

Шиберна засувка

Клинові засувки бувають зварними і литими. Ми тут не будемо розповідати про їх достоїнства і слабкі сторони. Є багато аргументів на користь зварного і литого виконання корпусу. Приймаючи рішення що до засувок зварних, ознайомтеся з їх головними експлуатаційними показниками в нашому каталозі.

Продовжимо складати наш план і переходимо до наступного пункту.
5. Клас герметичності і пропускна здатність засувок.
6. Розміри обладнання (довжина, висота). Наприклад, якщо є обмеження по будівельній довжині, підійдуть засувки шиберні, якщо є обмеження по ширині, то має сенс покупка засувок шиберних або засувок клинових.
7. Спосіб приєднання до трубопроводу: фланцевий або під приварення. Зауважимо, що сталева засувка під приварення обійдеться дешевше, ніж засувка сталева фланцева. Ціна в цьому випадку складається з вартості самої засувки, комплекту відповідних фланців і кріплення.

Вийшло сім необхідних пунктів, зібравши інформацію по кожному з них, споживач зрозуміє яка йому потрібна запірна арматура. Засувки вже попередньо можна підібрати в каталогах виробників. Звичайно можуть виникнути деякі тонкощі, але їх краще всього віддавати на відкуп виробникові, наданої інформації йому буде досить, щоб вибрати засувку, яка забезпечить надійну і безпечну роботу технологічної системи в даному конкретному випадку.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »

Вы не можете скопировать содержимое этой страницы