Робота будь-якої трубопровідної системи неможлива без спеціальної арматури, що регулює процес. Незалежно від того, знаходиться трубопровід у вас вдома або на високотехнологічному заводі з виробництва сталі або переробці нафти, елементи арматури можуть зношуватися і ламатися. Щоб такого не сталося, важливо проводити плановий технічної огляд і обслуговування механізмів. Але якщо поломка все-таки трапилася, то необхідна заміна запірної арматури.

Залежно від сфери застосування арматура ділиться на такі види:

Як провести заміну запірної арматуриЯк провести заміну запірної арматуриЯк провести заміну запірної арматуриЯк провести заміну запірної арматуриЯк провести заміну запірної арматури
запірна
регулююча
захисна
запобіжна
фазорозподільна

Через умови роботи в різних середовищах (вода, газ, пар, нафта і хімічні речовини), перепади тиску, недотримання температурного режиму і можливі гідравлічні удари можуть бути причиною поломки запірної арматури.

Заміна запірної арматури

Перш ніж змінювати запірну арматуру необхідно визначитися з типом її сполуки. Вона може бути нарізною, фланцевою і під приварення. Загальна схема виглядає так: демонтаж і заміна запірної арматури.

Різьбове з’єднання

Щоб замінити різьбове обладнання вам знадобляться: ключі, нові прокладки (зазвичай вони є в комплекті) і ущільнювач, щоб провести герметизацію різьблення. Перш ніж приступити до заміни, необхідно перекрити потік за допомогою найближчого крана. Потім демонтується зношений елемент. Перед встановленням нової деталі необхідно очистити з’єднання від іржі, накипу та інших елементів. Перевірити різьблення і якщо воно пошкоджено, то за допомогою спеціальних інструментів відновити його. Далі здійснюється складання нових елементів з новими прокладками, а на різьбу намотується новий ущільнювач. Завершальний етап – закручування всіх болтів і гайок.

Фланцеве з’єднання

Для цього необхідно відкрутити болти з фланців і вилучити неробочий механізм, попередньо перекривши потік. Також, як і в попередньому випадку, очистити місце стиковки запірного елемента з трубопроводом від іржі і накипу. Якщо потрібно, то вирівняти фланці за допомогою спеціального інструменту. На фланці встановити нові ущільнюючі матеріали. Закріпити запірну арматуру на нові болти.

Зварене з’єднання

Заміна запірної арматури з приварним з’єднанням найбільш витратний процес. Щоб його змінити знадобиться болгарка, наждачний папір і зварювальний апарат. Спершу потрібно перекрити потік робочого середовища. Потім за допомогою болгарки зрізати ділянку, де встановлена ​​неробоча арматура. За допомогою наждачного паперу зачистити кінці труби. Приварити нову арматуру.

У деяких випадках необхідно демонтувати арматуру і везти її на завод для планового ремонту. Починка елементів відбувається на спеціальному обладнанні, яке має назву “притира”. Форма притири повинна підбиратися індивідуально під кожен випадок. Ремонт відбувається за допомогою спеціального абразивного порошку, щоб прибрати всі вади. Остаточну роботу роблять за допомогою алмазного порошку. Перш ніж віддати механізм клієнту, він повинен пройти заводські тестові випробування.