Search
Close this search box.

Вибір між дисковим і поворотним затвором: порівняння та характеристики

Трубопровідні затвори – це ключові елементи систем, що відповідають за регулювання потоку робочого середовища. При виборі між дисковим і поворотним затвором важливо враховувати їх конструктивні особливості та умови експлуатації. Обидва типи затворів виконують схожі функції, але дисковий затвор вважається більш сучасним і вдосконаленим пристроєм. Давайте розглянемо їх особливості докладніше.

Особливості дискового затвора

Дисковий затвор має ряд переваг порівняно з класичним засувом. По-перше, він має більшу швидкість відкриття і закриття, а також дозволяє плавно регулювати витрату робочого середовища. Для зміни потоку потрібно лише повернути спеціальний диск на 90 градусів. Під час експлуатації дискового затвору можна використовувати кілька положень для регулювання потоку.

При виборі дискового затвору слід враховувати витрату середовища в трубопроводі, яка регулюється обертанням диска в діапазоні від 15 до 75 градусів. При цьому значення витрати залишається пропорційним, а сам затвор не піддається шкідливим впливам робочого середовища.

Однак при вузькому зазорі для регулювання може виникнути явище кавітації, що може призвести до руйнування ущільнення та покриття робочого диска. Для уникнення витоків застосовуються еластичні ущільнювачі. При правильній експлуатації дискові затвори, як і інші види, можуть працювати до 10 років, після чого потрібна заміна ущільнювачів.

Особливості поворотних затворів

Поворотний затвор може бути встановлений в будь-якому положенні, але більші розмірні вироби рекомендується монтувати так, щоб шток знаходився горизонтально. При вертикальному монтажі може збільшитися ймовірність застрягання, що пов’язано з потраплянням великих часток сміття.

Ці вироби характеризуються малим монтажним розміром, який в 4-5 разів менший, ніж у класичних засувок. Крім того, поворотні затвори мають меншу вагу – в 7-8 разів менше порівняно з задвижками.

При виборі між дисковим і поворотним затвором важливо враховувати їх конструктивні особливості та умови експлуатації. Обидва типи затворів мають свої переваги й недоліки, тому важливо вибрати той, який найкращим чином підходить для конкретної системи та забезпечує її надійне функціонування.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »