Search
Close this search box.

Водопровідна арматура. Опис різновидів

Важливим елементом, яка входить в системи трубопроводів є арматура, зокрема водозапорная арматура. Водопровідна арматура (запірна / регулююча) контролює рух робочого середовища і управляє його характеристиками.

Запірна арматура виконує наступні операції:
• випускати робочу середу з труби, наприклад, в резервуари або в захисних цілях;
• перекривати рух потоку в трубі;
• змінювати прохідний перетин, тим самим змінювати характеристики робочого середовища.

Запірна арматура водопровідна – це порожній циліндр. У циліндрі знаходяться сідло і запірний елемент. Запірний елемент, переміщаючись певним чином, в залежності від виду арматури, повністю або частково перекриває отвір на сідлі. Запірний елемент приводиться в роботу двома способами: ручним керуванням або за допомогою приводів (електричних, гідравлічних, пневматичних).

Запірна арматура водопровідна. Різновиди

1. Засувки. Їх відмінність від інших видів арматури полягає в тому, що запірний елемент перекриває потік робочого середовища, рухаючись перпендикулярно йому. Залежно від запірного елемента засувки поділяються на:

Задвижка клиновая клинові. Клиноподібний запірний елемент в закритому положенні знаходиться між 2ма сідлами. Кут клина і кут сідла повинні повністю збігатися, від цього залежить герметичність засувки. Сам клин має 3 виконання: жорсткий (цілісний), дводисковий, пружний (модифікація дводискового);
задвижки шиберныешиберні. Запірний елемент являє собою металеву пластину (ніж / шибер), яка відсікає тверді складові в робочому середовищі.

2. Клапани. Це водозапорна арматура, купити яку необхідно для тих випадків, коли треба моментально перекритивідризати” поток робочого середовища.

Клапани діляться на:
• Зворотній клапан. Використовується в тих випадках, коли треба перекривати потоки робочої середовища, яке почало рухатися у зворотний бік. Є 3 види клапанів: кульові, поворотні, підйомні.

Кульовий зворотний клапан це водозапорна арматура, запірний елемент якої виконаний у вигляді кулі. У закритому положенні куля опускається в сідло, а в відкритому розташовується в спеціальному відсіку.
У поворотному клапані сідло перекривається затріскою. Коли поткок робочого середовища починає рух у зворотний бік, затріска опускається на вертикально розташоване сідло.
Підйомний клапан це водопровідна арматура, в якій запірний елемент паралельний потоку, а рухається перпендикулярно йому.

запобіжний клапан. Це водозапорна арматура, купити яку рекомендується, коли в трубопроводі тиск наростає до критичної позначки і робоче середовище необхідно випустити в навколишній простір. Головний елемент це пружина, яка відкриває клапан.
3. Кран. Всім відома водопровідна арматура. Запірний елемент куля, яка повертаючись навколо своєї осі закриває/відкриває трубу.

затвор дисковый4. Затвори дискові. Цей вид арматури вигідно відрізняється мінімальним часом перекриття робочого середовища. Запірний елемент диск, закріплений вертикально. Перекриття труби відбувається обертанням диска навколо своєї осі.

Монтаж водозапорної арматури

Запорука надійної роботи водопровідної арматури правильна монтаж. При встановлені арматури треба залишати місце для доступу до неї, щоб проводити обслуговування, ремонтні роботи, заміну внутрішніх деталей.

Монтаж виконується 4ма способами:
фланцевий;
під приварення;
міжфланцьовий;
муфтовий.

На арматурному заводі «Адмірал» виготовляють водозапорну арматуру (засувки, затвори, клапани), в тому числі і з нестандартними габаритами. Детально ознайомитися з нашою продукцією можна в каталозі.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »

Вы не можете скопировать содержимое этой страницы