Як вибрати типорозмір і виконання запірно-регулюючого клапана

Вибір запірно-регулюючого клапана залежить від області його застосування, специфіки контрольованого процесу та очікуваного результату. Умови процесу і діапазон параметрів можуть значно варіюватися, включаючи тиск, температуру, керованість, ризик кавітації, вплив на навколишнє середовище, шум і т.д. Пріоритети користувача і підрядника також можуть відрізнятися.

 

Вибір виконання

Кожен тип клапана виконує певну роль. Важливо знати, який з них вибрати для виконання конкретного завдання. Серед запірно-регулюючих клапанів найбільш поширені наступні типи:

— Кульові клапани

— Сегментні клапани

— Ексцентрикові клапани

— Клапани-метелики

 

Кульові клапани є чудовим вибором для середніх і високих перепадів тиску. Їх популярність обумовлена стійкістю до кавітації. Заміну такого клапана дуже легко виконати, що зручно при зміні умов протікання керованого процесу або продуктивності агрегата. Ці клапани ідеально підходять для зниження шуму при прокачуванні очищених рідин, а також широко використовуються для обслуговування трубопроводів малого діаметра. Як зовнішній привід зазвичай обирають гідравлічний або пневматичний виконавчий механізм.

Сегментні клапани є економічним рішенням для досягнення високої продуктивності при меншому номінальному розмірі клапана. Такі клапани надійно працюють при будь-якому способі їх встановлення – вертикальному, горизонтальному або нахиленому. Вони стійко функціонують у в’язких і погано очищених робочих середовищах.

Ексцентрикові поворотні пробкові клапани є компактним і надійним рішенням для більш складних задач, пов’язаних з великими витратами і високою в’язкістю прокачуваних продуктів. Їх використовують у промислових цілях, наприклад, у нафто-газовій промисловості (привід – гідравлічний) або на водоочисних станціях (привід – електромеханічний).

Клапани-метелики – це легкі, економічні рішення, особливо популярні в умовах збільшених витрат. Вони забезпечують високу пропускну здатність і хорошу стійкість при змінах у режимі прокачування. Привід – переважно пневматичний.

Можливо вас зацікавить  Водопровідна арматура. Опис різновидів

Як реалізувати процес регулювання

Зовнішні зміни в умовах прокачування можуть бути пов’язані з кавітацією і шумом, які супроводжуються підвищенням тиску і температури. Показники крутного моменту на приводі запірно-регулюючого клапана при цьому різко змінюються. Якщо на це не реагувати, то вони можуть швидко викликати проблеми з клапаном і керованим ним процесом.

Важливо не вибирати клапан на основі однієї робочої точки, а враховувати всі можливі умови процесу. Розміри і типорозмір повинні базуватися на мінімальних, нормальних і максимальних умовах витрати і значеннях тиску потоку. Тому в керуючих ланцюгах клапанів такого типу обов’язково передбачаються датчики тиску, температури і витрати, або, як мінімум, манометр (при ручному управлінні приводом).

Вибір правильного типорозміру і виконання запірно-регулюючого клапана є критично важливим для забезпечення стабільної і ефективної роботи трубопровідних систем. Врахування специфіки контрольованого процесу, умов роботи та очікуваного результату допоможе зробити оптимальний вибір. Кожен тип клапана має свої унікальні характеристики та сфери застосування, тому необхідно ретельно аналізувати вимоги до конкретного проекту і вибирати найбільш відповідний варіант.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »