Search
Close this search box.

Трубопровідна арматура зі сталі: надійний вибір для вашого підприємства

Трубопровідна арматура — це ключова складова промислового комплексу. Під час роботи підприємства на неї діє сильний механічний вплив, впливає транспортоване середовище, великий тиск, температура, швидкість потоку… І саме з цих причин до трубопровідної арматури пред’являються жорсткі вимоги: вона повинна бути міцною та пластичною, стійкою до корозійних явищ, здатною зберігати свої характеристики при високих показниках тиску і температури, мати високий клас герметичності і бути сумісною з виробами, виготовленими з інших матеріалів. Усіма цими якостями і володіє сталева запірна арматура.

Сталева трубопровідна арматура

Трубопровідна арматура зі сталі — це майже найпопулярніший вибір. Така продукція володіє всіма перевагами, а використання в виробництві легуючих добавок дозволяє зміцнити той чи інший якісний показник виробу. Так, наприклад, наявність легуючих добавок дозволяє знизити феромагнітні властивості сталі або збільшити стійкість до різних видів корозії: хімічної, електрохімічної, міжкристалічної або корозії під напругою. Крім цього, добавки дозволяють вирішити і іншу актуальну проблему, а саме — збільшення температурних меж. До недавнього часу з температурними режимами понад 400°С виникали складнощі, однак тепер відпалена сталь може працювати без проблем при температурі до 600°С.

При виготовленні легованих сталей використовують сплави на основі заліза та нікелю в різних пропорціях, а також ряд інших елементів. Від співвідношення добавок залежить і характеристика сталі. Розрізняють:

– високолеговану сталь, в якій міститься більше 45% заліза;
– середньолеговану сталь, що містить в середньому близько 10% домішок;
– низьколеговану сталь, де загальна кількість легуючих елементів не перевищує 5%.

Сталі мають певне маркування, яке описує конкретні технічні характеристики. Наприклад, нелеговані сталі маркуються мітками 15Л, 20Л і 25Л. Вироби з цього матеріалу використовують переважно при температурах від 40°С до 450°С. Леговані сталі з мітками 20ГМЛ і 15ГСЛ можуть витримувати високі динамічні та статичні навантаження і контактувати з робочими середовищами, що містять сірководень. Сталі 20ХМЛ і 20X5МЛ відносяться до теплостійких, а остання також відзначається стійкістю до корозії. Високолегована сталь 12Х18Н12М3ТЛ підходить для низьких температур, а деталі зі сталі 10Х18Н9Л добре зарекомендували себе при роботі в умовах високої вологості.

Стальна трубопровідна арматура — одна з найбільш відомих в сучасному виробництві. І хоча сьогодні алюміній та титан складають їй серйозну конкуренцію, сталь не втратила своєї популярності.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »