задвижка штампосварная с невыдвижным шпинделемЗасувка штампозварна – різновид запірної арматури, яка встановлюється на трубопроводах різного типу. Назва пристрою обумовлена методом його виготовлення. Спочатку деталі штампуються з листового металу, а потім зварюються.

Найбільш часто пристрій застосовують у водопровідних і опалювальних системах. Дана деталь експлуатується в системах транспортування стисненого повітря, рідких вуглеводнів та інших агресивних середовищ.

Завдяки матеріалу виготовлення (листова вуглецева або корозійностійка сталь, титанові сплави), засувка несприйнятлива до впливу хімікатів.

Також засувка штампозварна встановлюється на трубопроводах, які схильні до високих ризиків. До таких можна віднести об’єкти атомної енергетики.

Принцип роботи засувок

Засувка штампозварна має запірний елемент, що нагадує клин. Він переміщається перпендикулярно потоку рухомої в трубопроводі речовини. Пристрій ділиться на дві групи за типом клина – жорсткий або пружний:
• Жорсткий – забезпечує хорошу герметизацію, а його виготовлення вимагає ретельних і точних вимірювань. Недоліком є той момент, що в разі перепаду температури або зносу, деталь може заклинити.
• Пружний (гнучкий) – має дві, скріплені еластичним з’єднувачем, частини. Коли засувка повністю закрита, обидві частини її запірного елемента щільно стикаються.

Окремо варто сказати про ущільнювальні елементи. Вони можуть бути декількох видів: з кільцями і без них, з антикорозійним напиленням, з гумою, якою покривається клин.

Засувки можуть мати висувний або невисувний шпиндель. У висувних шпинделів різьба і ходова гайка знаходяться зовні, у невисувних – різьба шпинделя розташовується в робочому тілі. Монтаж такого пристрою може бути фланцевим і під приварку.

Переваги та недоліки запірних пристроїв

Засувка штампозварна досить затребувана на ринку промислового обладнання, що обґрунтовується наступними перевагами:задвижки штампосварные под приварку

• Проста конструкція. Нескладна комплектація дозволяє легко встановити засувку, а в разі необхідності і відремонтувати.
• Універсальність. Пристрій можна застосовувати в системах з різним напором, спектром речовин, об’ємом і швидкістю транспортування.
• Невеликі габарити. Порівняно з литими засувками, засувка штампозварна має невелику масу і розміри. Це дає можливість працювати в обмежених умовах із застосуванням мінімальної кількості опор.
• Довговічність. Завдяки матеріалу виготовлення засувка штампозварна служить досить довго. При необхідності ремонту, відновлення буде простим.
• Легкість використання. Щоб відкрити або закрити засувку не потрібно великих зусиль. Для великих систем завдання полегшують за рахунок редуктора.

Мінусів у даного обладнання значно менше:
• Тривалість відкриття\закриття. Призводить до втрати оперативності, а іноді і ускладнює роботу.
• Велика висота. В основному це стосується засувок з висувним шпинделем. Для відкриття потрібно простір, який у висоту більше діаметра самого трубопроводу.
• Невисокий рівень зносостійкості ущільнювачів в затворі і корпусі пристрою, що позначається на вартості ремонту.

Засувка штампозварна відноситься до одного з найбільш надійних і простих у застосуванні типів запірної арматури. Під час виготовлення на заводі промислової арматури «Адмірал» дотримуються всіх норм і вимог, а якість контролюється на кожному етапі виробництва.