газовая задвижка клиновая

Газові засувки – це один з найпопулярніших видів арматури для газопроводів побутового та промислового призначення. Засувка розташована перпендикулярно до потоку і здійснює відсічення газу, який транспортується газопроводом. Устаткування набуло широкого поширення в металургійній, хімічній, гірничодобувній, паливно-енергетичної промисловості і в системах житлово-комунального господарства. Встановлюється на горизонтальних ділянках газопроводів. Газова засувка має низку переваг, до яких можна віднести:
● проста конструкція і хороша ремонтопридатність;
● малий гідравлічний опір;
● невеликі будівельні розміри, що дозволяють розміщувати в важкодоступних місцях.

Незважаючи на широку популярність виробу, він має кілька недоліків:
● повільність при експлуатації, тому необхідно багато часу для перекриття труби;
● ущільнювач швидко зношується і потребує заміни.

Для виготовлення газових засувок зазвичай використовують сталь. Для магістралей з робочим тиском, що перевищує 0,6 МПа, використовуються тільки сталеві газові засувки. Сталеві засувки виготовляють декількома способами: за допомогою лиття корпусу і замикаючого елементу. І більш технологічний, коли деталі (корпус і кришка) штампують із заготовок, а потім з’єднуються за допомогою зварювання, їх ще називають штампозварні. Штампозварний спосіб дозволяє отримувати деталі з металу, який приймає сам завод. Такі деталі використовують для об’єктів з підвищеною відповідальністю.

Різновид газових засувок

Засувки газові бувають паралельні і клинові в залежності від розміщення замикаючого елементу. Газові засувки з паралельним розміщенням, мають кільця з ущільнювачем, які розташовані паралельно один одному. Якщо ці ущільнювачі розташовані під кутом, утворюючи клин, то такі газові засувки називають клиновими.

Засувка газова з паралельним розміщенням ущільнювача має затвор. Заводи пропонують покупцям пристрій з одним або з двома дисками, також в них може бути розташований клин або пружина. У газових засувках з клином цей елемент виконують жорстким або пружним, а також дводисковим складним клином. Жорсткий клин зазвичай застосовують для досягнення високої герметичності в системі газопроводу.

Завод «Адмірал» пропонує покупцям засувки з ручним приводом або електроприводом. Щоб полегшити зусилля для закриття трубопроводів великого діаметра необхідно встановити редуктор. Електропривод необхідно встановлювати на віддалених місцях газопроводу, куди важко дістатися людині або небезпечно перебувати.