Search
Close this search box.

Що таке газова засувка

газовая задвижка клиновая

Газові засувки – це один з найпопулярніших видів арматури для газопроводів побутового та промислового призначення. Засувка розташована перпендикулярно до потоку і здійснює відсічення газу, який транспортується газопроводом. Устаткування набуло широкого поширення в металургійній, хімічній, гірничодобувній, паливно-енергетичної промисловості і в системах житлово-комунального господарства. Встановлюється на горизонтальних ділянках газопроводів. Газова засувка має низку переваг, до яких можна віднести:
● проста конструкція і хороша ремонтопридатність;
● малий гідравлічний опір;
● невеликі будівельні розміри, що дозволяють розміщувати в важкодоступних місцях.

Незважаючи на широку популярність виробу, він має кілька недоліків:
● повільність при експлуатації, тому необхідно багато часу для перекриття труби;
● ущільнювач швидко зношується і потребує заміни.

Для виготовлення газових засувок зазвичай використовують сталь. Для магістралей з робочим тиском, що перевищує 0,6 МПа, використовуються тільки сталеві газові засувки. Сталеві засувки виготовляють декількома способами: за допомогою лиття корпусу і замикаючого елементу. І більш технологічний, коли деталі (корпус і кришка) штампують із заготовок, а потім з’єднуються за допомогою зварювання, їх ще називають штампозварні. Штампозварний спосіб дозволяє отримувати деталі з металу, який приймає сам завод. Такі деталі використовують для об’єктів з підвищеною відповідальністю.

Різновид газових засувок

Засувки газові бувають паралельні і клинові в залежності від розміщення замикаючого елементу. Газові засувки з паралельним розміщенням, мають кільця з ущільнювачем, які розташовані паралельно один одному. Якщо ці ущільнювачі розташовані під кутом, утворюючи клин, то такі газові засувки називають клиновими.

Засувка газова з паралельним розміщенням ущільнювача має затвор. Заводи пропонують покупцям пристрій з одним або з двома дисками, також в них може бути розташований клин або пружина. У газових засувках з клином цей елемент виконують жорстким або пружним, а також дводисковим складним клином. Жорсткий клин зазвичай застосовують для досягнення високої герметичності в системі газопроводу.

Завод «Адмірал» пропонує покупцям засувки з ручним приводом або електроприводом. Щоб полегшити зусилля для закриття трубопроводів великого діаметра необхідно встановити редуктор. Електропривод необхідно встановлювати на віддалених місцях газопроводу, куди важко дістатися людині або небезпечно перебувати.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »