затвор дисковый фланцевыйАрматура фланцева з ручним приводом це вид трубопровідної арматури, за допомогою якої можна управляти потоком робочого середовища і регулювати його. Вона монтується за допомогою фланцевого з’єднання. Це можуть бути спеціальні болти або шпильки певного діаметру під отвір. Вони забезпечують надійне і міцне примикання запірної арматури до трубопроводу.

Ручне управління має на увазі передачу зусилля на рукоятку з метою перекрити потік. Щоб зробити це правильно, необхідно стежити за показниками приладів або орієнтуватися по ситуації. Керувати механізмом необхідно безпосередньо на місці установки. Це є невеликим недоліком для важкодоступних місць.

Фланцеве з’єднання використовують в технологічних системах, де необхідна постійна чистка і розбирання труб. Особливо вигідно таке з’єднання в аварійних випадках, так як є можливість оперативно провести ремонт ділянки системи.

задвижка клиновая фланцеваяФланцеве з’єднання застосовується в трубопровідних системах різного призначення. Таку арматуру слід підбирати виходячи з таких параметрів:
● матеріал виготовлення. Залежно від властивостей потоку всередині трубопроводу, це може бути нержавіюча, легована або вуглецева сталь;
● умовний прохід;
● форма фланців;
● тиск;
● герметичність.

Фланці можуть витримувати певний тиск і герметичність конструкції, тому перед покупкою необхідно уточнити ці два параметри. Якщо ви сумніваєтеся, то можна ознайомитися з додатковою інформацією в нашому каталозі.

Яка буває арматура фланцева

Арматура фланцева з ручним приводом може грати роль запірної арматури, тобто повністю перекривати потік робочого середовища. Також її встановлюють на трубопроводи в якості регулюючої арматури, яка буде контролювати кількість потоку в систему.

Арматура фланцева з ручним приводом виготовляється такого вигляду:клапан обратный фланцевый

засувки;
дискові поворотні затвори;
зворотні клапани;
крани кульові.

Завдяки конструктивній різноманітності і матеріалом виготовлення, арматура фланцевая з ручним приводом працює в агресивних середовищах, на промислових і побутових трубопроводах, газопроводах і теплотрасах. Область застосування досить велика і її можна змонтувати на трубопроводах:
газової;
нафтової;
металургійної;
суднової;
пароводяної промисловості.

Переваги фланцевої арматури

Хоча арматуру фланцеву з ручним приводом не варто монтувати на важкодоступних трубопроводах, таке з’єднання має низку переваг. Наприклад, таку деталь можна легко і швидко розбирати і збирати для чищення і технічного обслуговування трубопроводу. Також, даний вузол можна монтувати на вибухонебезпечних ділянках, де зварювання заборонено.

До недоліків можна віднести трудомісткий процес монтажу, відносно велику вартість деталей. Фланцеве з’єднання погано переносить перепади тиску і температури, що може послабити натяжку фланців.