обратный клапан фланцевый

Поворотний клапан призначений для запобігання зворотного потоку робочого середовища в трубопровідних системах, що транспортують воду, пар і нафтопродукти.

Суть роботи устаткування полягає в наступному: клапан автоматично пропускає робочу середу в одному векторі, якщо виникає ситуація, коли рух робочого середовища змінюється у зворотному напрямку, то пристрій за допомогою протитоку закривається.

Таким чином, запобігачи відтоку робочого середовища в зворотному напрямку навіть при незначних обсягах.

Поворотний зворотний клапан застосовується як запобіжний пристрій у системах трубопроводів з максимально допустимим тиском 6,3 МПа і максимальною температурою до 450С. Пристрій монтується на трубопровід з допомогою надійного фланцевого з’єднання, яке забезпечує хорошу герметичність.

Крім промислової сфери, виріб часто застосовують в багатоквартирних будинках на подачі холодної та гарячої води, при установці бойлерів, в обв’язці насосів, котлів, конденсатовідвідників.

Переваги поворотного клапана

Поворотний клапан має цілу низку переваг, до яких відносять повнопрохідну конструкцію і можливість монтажу на вертикальних трубопроводах.

обратный клапан под приваркуКрім цього, обладнання:

* досить універсальний і може бути застосовано в неагресивному рідкому, пароподібному і газоподібному середовищі;
• клапани можна використовувати там, де спостерігається великий тиск і широкий діапазон перепадів температури навколишнього середовища;
* виріб простий в обслуговуванні і рідко виходить з ладу;
* клапани забезпечують дуже хорошу герметичність, особливо якщо правильно підібрано ущільнення.

Конструкція обладнання

В поворотному клапані запірним елементом служить спеціальний диск, закріплений на осі поза прохідного перерізу. При закритому положенні, затвор тримається за допомогою сили тяжіння, а також може бути доповнений важільно-вантажним механізмом або пружиною. Клапан монтується між двома фланцями, які стягуються різьбовими шпильками.

Особливості монтажу поворотного клапана

Для того, щоб виріб працював справно, довго і якісно, необхідно дотримуватись деяких нюансів в процесі встановлення деталі:
1. звертати увагу на стрілку, розташовану на корпусі. Вона показує вектор руху робочого середовища і повинна збігатися з ним.
2. Професіонали не радять монтувати міжфланцеві поворотні клапани близько до фланця арматури. Таке розташування не дозволить диску клапана повністю відкритися.
3. При монтажі рекомендується встановлювати манометри. Вони діагностують поломку виробу.
4. Якщо поворотний клапан буде експлуатуватися в забрудненому середовищі, то необхідно передбачити встановлення спеціального фільтра. Його доцільно застосовувати з усіма видами клапана, винятком є кульовий.

Завод-виробник «Адмірал» пропонує широкий асортимент промислової трубопровідної арматури, в тому числі і поворотні клапани. Підібрати необхідну деталь можна скориставшись каталогом компанії, де крім клапанів представлені клинові, шиберні і дискові засувки, також, дискові, щитові і трьохэксцентрикові затвори. На всю лінійку поширюється гарантія, доставка здійснюється в будь-який регіон країни.