Search
Close this search box.

Розрахунок пропускної спроможності трубопровідної арматури

При проектуванні та експлуатації трубопроводів важливим аспектом є розрахунок пропускної спроможності арматури, яка включає засувки, вентилі, регулюючі клапани та інші пристрої. Для цієї мети використовуються коефіцієнти Kv та Kvs, які визначаються заводом-виробником та вказуються в технічних характеристиках.

Що таке Kv і Kvs

Kv (коефіцієнт пропускної спроможності): Характеризує пропускну спроможність арматури за будь-якого положення. Цей коефіцієнт визначається за витратою середовища в м3/годину, при щільності 1000 кг/м3, температурі 15 ℃ і перепад тиску 1 Бар.

Kvs (Коефіцієнт величини спеціального отвору): Визначає витрату через арматуру в повністю відкритому положенні при перепаді тиску в 1 Бар. Введений для спрощення розрахунків та вибору арматури за каталогом.

 

Формула розрахунку коефіцієнта пропускної спроможності

Розрахунок коефіцієнта пропускної спроможності (м3/ч) проводиться за такою формулою:

Важливе зауваження

Розмір абсолютного тиску відрізняється від величини відносного на 1 Бар (що дорівнює величині атмосферного тиску).

Умови можливого виникнення кавітації

При розрахунку пропускної спроможності арматури необхідно враховувати можливість кавітації та перевіряти допустимий перепад тиску.

Розрахунок пропускної спроможності трубопровідної арматури – важливий етап проектування та експлуатації систем. Коефіцієнти Kv та Kvs дозволяють оцінити пропускну спроможність арматури та вибрати відповідні пристрої для забезпечення необхідних параметрів технологічного процесу. При розрахунку необхідно враховувати різні фактори, що впливають на роботу арматури, щоб забезпечити надійну та ефективну експлуатацію трубопроводів.

Можливо вам буде цікаво:

Translate »