Дисковий затвор має найпростішу конструкцію серед всіх видів трубопровідної арматури. Дисковий затвор з пневмоприводом складається з циліндричного корпусу і диска, що обертається навколо осі, що проходить через діаметр, і самого пневмопривода. Обертання диска здійснюється за допомогою вала, один край якого знаходиться зовні і з’єднується з приводом. Для зменшення навантаження на вал і для зменшення обертального моменту використовується підшипник ковзання. Герметичність до зовнішнього середовища забезпечується прокладкою між корпусом і кришкою, а також сальником.

Затвор дисковий з пневмоприводом, з електроприводом або ручний має мінімальний гідравлічний опір завдяки спеціальній формі диска. Затвор дисковий поворотний заводу «Адмірал» призначений для роботи при тисках до 2,5 Мпа. Вигоди від використання затворів з пневмоприводами важко переоцінити: маленька будівельна довжина, невелика вага, проста конструкція, мінімальна кількість уніфікованих деталей, довговічність, зносостійкість і, як наслідок, низька вартість. Вищеописані переваги спрощують ремонт і технічне обслуговування затворів дискових поворотних з пневмоприводом, скорочуючи виробничі витрати. Чим більше діаметр дискового затвора, тим відчутніше вигода від його використання.

Затвор дисковий поворотний з пневмоприводом. Сфера застосування.

затвор дисковый с пневмоприводомЗатвор дисковий з пневмоприводом, використовуючи енергію стисненого повітря, обертає запірний диск. Затвор з пневмоприводом впроваджується і успішно працює в сучасних системах автоматичного управління технологічним процесом.

Дисковий затвор з пневмоприводом широко використовується в:
нафтогазовій промисловості;
на газорозподільних станціях;
компресорних станціях.

Затвор з пневмоприводом. Опис.

Основними елементами пневмопривода назвемо циліндр і поршень. Поршень приводиться в дію за допомогою стиснутого повітря. Пневматичний привід затвора дискового призначений для його механізації та автоматизації. В основному затвор дисковий з пневмоприводом встановлюється на ділянках трубопроводів, де управління доводиться здійснювати віддалено. Використання пневмопривода дозволяє відкривати/закривати дисковий затвор, а також визначати його положення. Затвори з пневмоприводом можна використовувати для регулювання потоку робочого середовища, тобто як регулюючу арматуру. Для використання пневмопривода треба монтувати компресорну систему стисненого повітря, тому на підприємствах затвор дисковий з пневмоприводом використовується досить рідко. В основному на підприємствах для управління затворами дисковими використовують електропривод. На заводі «Адмірал» можна придбати дискові затвори з електроприводом виробництва «Тулаелектропривод» і «Auma».

Переваги пневмопривода

швидкодія. Це основна перевага в порівнянні з електроприводом;
більший хід і більше зусилля;
проста конструкція, мінімум комплектуючих;
простота обмеження зусилля;
не може стати причиною перегріву;
збільшення моменту опору не призведе до поломки обладнання.

Затвор дисковий з пневмоприводом. Коротка класифікація.

Дисковий затвор з пневмоприводомПневмоприводи бувають:
• поршневі (односторонньої та двосторонньої дії);
• мембранні (безпружинні, пружинні прямої і зворотньої дії);
• обертальні (багатооборотні, неповноповоротні із струменевим двигуном, лопатеві неповноповоротні, неповноповоротні з рейково-зубчастим зчепленням).

При виборі затвора дискового поворотного з пневмоприводом відштовхуються від умов експлуатації, згідно з якими пневмопривода виробляються в 3-х виконаннях:
• загальнопромислового призначення;
• вибухозахищеного призначення;
• підвищеної безпеки для роботи на атомних станціях.