Дисковий затвор фланцевий – це вид трубопровідної арматури, де замикаючий елемент виготовлений у формі диска. Він розташований перпендикулярно до осі потоку робочого середовища в трубопроводі. Він може бути поворотний (ще називають батерфляй), з подвійним, потрійним ексцентриситетом.

Конструкція дозволяє використовувати його в трубопроводах, де протікає агресивне середовище і можливий підвищений знос деталей запірної трубопровідної арматури. Тому, найчастіше його використовують в хімічній, металургійній і нафтовій промисловості. Але широке застосування затвор знайшов і в житлово-комунальному господарстві – його використовують на водо- і газопроводах, системах вентиляції і кондиціонування повітря. Дисковий затвор фланцевий здатний працювати в потоках, де транспортується газ, нафтопродукти і вода.

Дисковий затвор фланцевий: монтаж і застосування

дисковый затвор фланцевый

Фланцеве з’єднання – це один з найпоширеніших і надійних типів з’єднань. Дисковий затвор фланцевий кріпиться за допомогою стяжних болтів, які протягується через спеціальні отвори у фланцях. Дане з’єднання забезпечує достатню міцність і надійність при експлуатації трубопроводу будь-якого призначення.

Устаткування застосовують на трубопроводах діаметром від 150 мм до 2400 мм. Воно може розміщуватися на вертикальних і горизонтальних трубах. Пристрій складається з циліндричного корпусу з фланцями для стикування з трубопроводом, диска і ущільнюючого матеріалу. Залежно від експлуатаційних характеристик необхідно вибрати правильний матеріал для ущільнювача і диска. Найбільш поширений матеріал для виготовлення такої трубопровідної арматури – це сталь (нержавіюча, легована і вуглецева).

Управління затвором здійснюється за допомогою важеля. Воно може бути ручним і автоматичним. Автоматичне дозволяє керувати потоком на ділянках Затвор дисковый на трубопроводетрубопроводу, куди важко дістатись або неможливо знаходитись. Мала будівельна маса і малі розміри дозволяють встановити дисковий затвор фланцевий в важкодоступні місця.

Підбір такої деталі для системи дуже простий. Досить знати температурний режим трубопроводу, його номінальний і максимальний тиск, діаметр і клас герметичності.

Переваги і недоліки пристрою

Дискові затвори, як один з найдоступніших і поширених видів запірної трубопровідної арматури, мають свої переваги і недоліки. До плюсів можна віднести:
● проста конструкція і мала кількість деталей, що покращує ремонтопридатність або його заміну;
● невелика будівельна маса і довжина, що зменшує навантаження на трубопровід;
● можливість застосовувати на трубопроводах великого діаметру.

До недоліків відносять:
● через розташування диска всередині трубопроводу він може погіршувати гідравлічні показники потоку, а також може ускладнювати його чистку;
● маленький крутний момент, що погіршує ручне управління.
Не дивлячись на можливі недоліки, пристрій є найдоступнішим і простим для монтажу на будь-який трубопровід.