Сучасні інженерно-технічні системи потребують якісного обладнання, яке зможе гарантувати успішну експлуатацію на багато років. Одним з найважливіших елементів подібних конструкцій є трубопровідна арматура. Від того, наскільки правильно підібрані всі складові залежить ефективність функціонування трубопровідної системи і своєчасна зміна її параметрів, якщо це необхідно. Для того, щоб забезпечити безперебійну роботу, арматура від виробника повинна мати відповідні сертифікати якості, а також гарантію.

Види і призначення трубопровідної арматури

Всі елементи арматури класифікують в залежності від функціонального призначення, області застосування, способу приєднання і герметизації, робочого тиску і конструкції.

Розрізняють такі види трубопровідної арматури:

Арматура від виробника: типи і правила виборуЗапірна трубопровідна арматура – один з найбільш затребуваних видів, оскільки виконує функцію перекриття потоку. Основним базовим і якісним показником таких елементів є герметичність і її потенційний ресурс. Дана арматура може перебувати всього в двох положеннях, без будь-яких проміжних варіантів, тільки «відкрито» або «закрито». Такий вид застосовується в авіаційній та морській галузях, а також в апаратах, використовуваних для глибоководних робіт, в космічній техніці, в газопроводах і магістральних нафтопроводах.
клапан обратныйЗворотня арматура від виробника основне призначення даного виду запобігання зворотного потоку робочого середовища за допомогою автоматичного спрацьовування механізму. Часто, подібний вид називають арматурою зворотної дії, що в корені не вірно, оскільки завдання і функції у такого виду арматури повністю різні.
Арматура від виробника: типи і правила виборуЗапобіжна арматура – подібний вид необхідний для того, щоб своєчасно запобігати фактори, які можуть неминуче привести до аварійної ситуації в трубопровідній системі. Автоматичне скидання робочого середовища нерідко призводить до підвищення робочого тиску і порушення інших основних параметрів. Головне завдання запобіжних елементів захистити обладнання від подібних порушень. Найчастіше застосовується на парових котлах. Важливість установки і використання клапанів складно переоцінити, оскільки саме вони здатні забезпечити стабільність функціонування будь-якої установки або трубопроводу, в яких вони використовуються. Такий вид арматури виготовляють для того, щоб допомогти уникнути або запобігти, а в деяких випадках усунути наслідки виходу за межі норми основних показників, які можуть виникнути в результаті несправностей в системі, помилок робочого персоналу, всіляких фізичних процесів, які обов’язково виникають всередині обладнання або надають вплив із зовні.
Арматура від виробника: типи і правила вибору
Розподільнозмішувальна арматура від виробника призначена для розподілу потоків за напрямками, а також виконує функції їх змішування.
Арматура від виробника: типи і правила виборуРегулююча арматура призначена для регулювання робочого середовища в трубопроводах, що є обов’язковою умовою безпеки технологічних процесів. Необхідність установки регулюючих елементів арматури, пояснюють тим, що вони здатні забезпечити нормальні умови функціонування і відмінну керованість за все обладнання. Використовувати регулюючу арматуру можна спільно з запірною.
Арматура від виробника: типи і правила виборуВідключаюча (захисна) арматура. Чутливі об’єкти не рідко стають жертвами перепадів тиску, що може привести до катастрофічних наслідків. Тому, для того, щоб швидкість потоку робочого середовища можна було повністю перекрити, використовуються запірні елементи арматури.

Правила вибору

У разі необхідності придбання будь-якого виду трубопровідної арматури, необхідно розбиратися в основних позначеннях, які використовуються для маркування всіх виробів. Відповідно до класифікації, вся арматура від виробника умовно позначається п’ятьма основними маркувальними позначками.

Перші дві цифри – це номер виду трубопровідної арматури. Далі позначення літерами, яке визначає матеріал виготовлення корпусу елемента. Після літер знову йдуть цифри, що визначають порядковий номер згідно каталогу, якого дотримується завод арматури. У деяких випадках цифр може бути зазначено не дві, а три. Перша в такому ряду буде ідентифікувати тип приводу. Завершальними, в ряду маркування, виступають букви, які позначають матеріал, з яких виготовлені поверхні ущільнювачів.

Арматура оптом від виробника представлена ​​широким асортиментом в каталогах заводу виробника «Адмірал». Тут можна знайти всі види запірної і регулюючої трубопровідної арматури, призначеної для всіх видів трубопровідних систем із різним робочим середовищем.