У наші дні жодна будівля, будь то житловий або промисловий сектор, не може існувати без водопостачання та каналізації. Для створення систем водопостачання та водовідведення необхідна арматура трубопровідна.

Арматура промислова трубопровідна це обладнання, яке встановлюють на:
трубопроводах;
ємностях під тиском;
насосах;
теплообмінниках і ін.

Арматура трубопровідна функції

Арматура трубопровідна: види і функції

Арматура трубопровідна, змінюючи площу прохідних перерізів, регулює потоки робочого середовища.

Під регулюванням розуміється: перекриття, розподіл, змішування, поділ на фази робочих середовищ. Робоче середовище може бути рідким, газоподібним, порошкоподібним і т.п.

Яка буває арматура трубопровідна?

Tрубопроводна арматура ділиться, виходячи зі свого призначення, на: регулюючу арматуру трубопровідну (кран, клапан) і запірну трубопровідну арматуру (затвор, засувка).
Вся арматура промислова трубопровідна це велика кількість видів, які відрізняються один від одного за призначенням. І в назві кожного виду вже є підказка. Наприклад, запірна арматура трубопровідна: зрозуміло, що вона замикає потоки робочого середовища. Те наскільки герметичним має бути перекриття, визначається класом герметичності (А, B, C, D). Регулююча арматура трубопровідна, змінюючи витрату робочого середовища, регулює її потоки. Є ще й такий тип трубопровідної арматури, як запірно – регулююча, яка крім функції перекриття може виконувати функцію регулювання.

У цій статті ми приділимо більше уваги арматурі, яка користується особливим попитом на промислових підприємствах, і до якої ми маємо безпосереднє відношення – це засувки і затвори.

Засувки арматура трубопровідна фланцева і приварна для промисловості і магістральних трубопроводів

На промислових підприємствах особливим попитом користуються засувки і затвори. Арматура промислова трубопровідна це надійність і безпека роботи технологічних ліній зокрема, і всього підприємства в цілому. Ми зі свого досвіду знаємо наскільки відповідально треба підходити до виготовлення засувок і затворів, щоб вони в потрібний момент спрацювали так, як треба.

Без перебільшення скажемо, що повноваження на найвищому рівні покладено на засувку. Давайте докладніше зупинимося на цьому обладнанні.
По-перше, засувки відрізняються конструкцією запірного органу і в залежності від його форми називаються клиновими і паралельними. Область застосування клинових засувок: всі можливі системи транспортування води, пара, нафти і нафтопродуктів, аміаку. Якісну роботу з перерахованими середовищами забезпечує конструкція ущільнювальних поверхонь, яка судячи з назви, має клиноподібну форму, тобто розташовані під кутом один до одного. Сам клин виробляють цільним (жорстким або пружним) і складається з двох дисків. Дана конструкція дозволяє змінювати сальникову набивку не зупиняючи роботу технологічної лінії. У паралельних засувках ущільнювальні поверхні розташовуються паралельно. Затвор виготовляють дводисковим або однодисковим, тоді засувка називається шиберною.

По-друге, засувки роблять з висувним шпинделем і невисувними шпинделем. Тут теж все логічно.
Засувка з висувним шпинделем: перевага в тому, що ходова гайка знаходиться поза робочим середовищем, вона не відчуває її руйнівної дії, а значить засувка може довго працювати без заміни деталей. Мінус конструкції – велика висота, що обмежує вибір місця монтажу і ускладнює транспортування обладнання.

Засувка з невисувними шпинделем: ходовий вузол знаходиться в робочому середовищі. Такі засувки встановлюють для роботи з водою, нафтопродуктами і іншими середовищами, які нейтральні до матеріалів основних деталей.

Засувки – це арматура трубопровідна фланцева і приварна, яка виробляється в основному із сталі, чавуну і нержавіючої сталі. Керувати їхньою роботою можна за допомогою маховика, редуктора або приводу. Проводиться найширший діапазон діаметрів від 50 мм до 2200 мм. Засувки використовують тільки в двох крайніх положеннях: відкрито/закрито. Для регулювання потоків середовища засувки не рекомендується використовувати. Повний опис технічних характеристик і сфер застосування читайте в каталозі

Арматура трубопровідна: види і функціїАрматура трубопровідна: види і функціїАрматура трубопровідна: види і функції
Засувка клинова
Засувка параллельна
Засувка шиберна

Сталевий дисковий затвор

Затвор сталевий дисковий широко використовується і в комунальному господарстві, і на промислових підприємствах для перекриття і регулювання потоків робочого середовища. Перекриття і регулювання здійснюється за допомогою диска, який обертається навколо своєї осі. Матеріальне виконання дискового затвора визначається умовами експлуатації і характеристиками робочого середовища. Для виготовлення корпусу дискового затвора використовують вуглецеву, леговану або нержавіючу сталь, а також чавун.

Сталеві дискові затвори. Галузь застосування

Арматура трубопровідна: види і функції Характеристики трубопроводу визначають характеристики затворів. Для енергетичної, нафтопереробної, промисловості і атомних станцій арматура трубопровідна повинна витримувати високий тиск (понад 300 атмосфер) і високу температуру (більше 500 градусів). Для виробництва даного устаткування використовується сталь, щоб забезпечити надійність і безпеку всієї системи.

Дискові затвори – це арматура трубопровідна фланцева і приварна. Затвор фланцевий складається з корпусу, запірного диска, комплекту фланців і ущільнень. Чим хороші затвори дискові: відносно невелика маса, невелика будівельна довжина, проста і разом з тим надійна, герметична конструкція. Управління затворами відбувається за допомогою маховика, редуктора або електроприводу. Затвор дисковий приварний забезпечує максимально надійне з’єднання з трубопроводом, але створює багато клопоту при демонтажі.

Окремо слід сказати про затвори з ексцентриситетом. Двох і трехексцентрикові затвори герметичні в обох напрямках. На сьогоднішній день це обладнання вважається самим надійним і довговічним. Детальну інформацію про затвори дискових читайте в нашому каталозі.

Спеціаліст МТС, підбираючи для підприємства запірну арматуру, несе велику відповідальність. Надійність і безпека роботи засувок і затворів, а значить, і всієї технологічної лінії залежить не тільки від конструкції обладнання, але і від його відповідності умовам експлуатації, аж до матеріального виконання. У цьому питанні не завадить консультація фахівців. Звертайтеся до нас, і Ви заощадите свій час на вибір потрібного обладнання.
+38(056) 796 90 80, +38(050) 342 33 60
[email protected]