Search
Close this search box.

Арматура трубопровідна запірна

Запірна арматура це складова частина трубопроводу в різних системах. Металева арматура дозволяє перекривати і відкривати потік рідин. Для регулювання потоку використовується кермо або важіль, що сприяє плавній зміні прохідності робочого середовища. При повному закритті затвора досягається повна герметичність навіть при високому тиску.

ГОСТ запірної арматури

Арматура трубопровідна, ГОСТ якої змінювався кілька разів протягом останніх 100 років, використовується в трубопровідних системах. На даний момент актуальна редакція 9544-2005, яка була введена ще в 2008 році. Державний стандарт визначає всі експлуатаційні характеристики вироби в тих чи інших сферах.

Де використовується даний вид трубопровідної арматури

Допускається установка запірної арматури в різних трубопроводах і комунікаціях загальнотехнічного призначення. Робоче середовище даних виробів:
• газоподібні речовини;
• рідини;
• нафтопродукти;
• хімічні речовини з різною ступіню агресивності.
Найчастіше встановлюють запірну арматуру в області комунального господарства (для облаштування трубопроводів, підведення енергосистеми), а також в харчовій, металургійній, гірничодобувній промисловості та в сфері сільського господарства.

Запірна арматура виробляється з металів: титан, чавун, вуглецеві сталі і кольорові метали (включаючи бронзу і латунь).

Номенклатура запірної арматури

Даний вид комунікаційних елементів ділиться на наступні категорії:

задвижка клиновая
Вентиль
Кран шарового типа
Засувка
затвор дисковыйклапан обратный
Затвор дисковий
Клапан зворотній
Клапан запобіжний

Експлуатаційні умови

Арматура запірна, ГОСТ якої жорстко описує вимоги за різними параметрами, повинен повністю відповідати міжнародним стандартам міцності і надійності. При виборі обладнання враховуються такі чинники:
• Умовний прохід (внутрішній діаметр в точці мінімуму, вказується в міліметрах);
• Номінальний тиск (робочий тиск – максимум, а також максимально допустиму температуру середовища);
• Марка матеріалу металу, використовуваного у виготовленні виробів.

Експлуатаційні умови подібних виробів невибагливі. Максимальна температура робочого середовища може становити від 225 до 550 градусів за Цельсієм в залежності від типу арматури. Додаткове обслуговування не потрібно. Конструкції стійкі до високого тиску, а самі елементи затворів мають властивість самозупинки робочого середовища.

Вибрати потрібний тип запірної арматури можна в каталозі заводу-виробника «Адмірал», де представлений весь асортимент трубопровідного обладнання.

 

Можливо вам буде цікаво:

Translate »

Вы не можете скопировать содержимое этой страницы